Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi számít krónikus betegségnek?

Mi számít krónikus betegségnek?

Figyelt kérdés

67 esztendős férfi vagyok. Az alábbiak közül mi számít krónikus betegségnek? Már 30 éve járok tüdőgondozóba az allergiás szénanátháim miatt. Főleg a nyári hónapokban pázsitfű és parlagfű érzékeny vagyok és e miatt az életemben 7 alkalommal orrpolip-műtéteken estem át. 3 éve Flixotide-Diskust is szedek az asztma megelőzésére.


Sajnos a gyenge immunrendszerem miatt 7-60 éves korom között emlékem szerint legalább 6 influenzás és több torokgyulladáson valamint 2 tüdőgyulladáson is átestem már.


Ezen kívül az utóbbi években prosztatitisz is elkapott, e miatt erre is gyógyszert szedek és urológiai ellenőrzésekre is járok. Válaszukat megköszönném.



2020. ápr. 1. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A hosszantartó, lassú lefolyású betegségeket nevezik krónikusnak. Ilyen pl. az asztma. A tüdőgyulladás, influenza már nem az.

Viszont a gyenge immunrendszert okozza valami, az már szintén krónikus lehet.

A prosztatitisz abban az esetben krónikus, ha hosszú ideje fennálló, majdhogynem állandósult, és csak állandó gyógyszeres kezelés mellett tartható kordában

2020. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Jól Írja az első válaszadó, szóval szinte minden betegség ide sorolandó ami hosszabb távon fennáll. A koronafertőzéshez járuló krónikus betegségek közül hazánkban eddig a szív és érrendszeri betegségekben, magas vérnyomásban, cukorbetegségbe, daganatos betegségbe és májgyulladásban szenvedő emberek esete vállt tragikussá, egyeseknél több betegség is társult a különösen veszélyeztetettnek ítélt korukhoz. Nyilván a lista bővülni fog más betegségekkel is. Ön is fokozottan vigyázzon magára és próbálja minél jobban kordában tartani a meglévő alapbetegségeit, ez segíthet átvészelni ezeket a nehéz időket. A kora és a kezelt betegségei még jelentik azt, hogy nem képes legyőzni a fertőzést ha elkapja csak sajnos nagyobb az esélye, vagyis jobban kell vigyáznia magára.
2020. ápr. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Segíthet az óvatosságban:

[link]

2020. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!