Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg nagyjából el kéne...

Tényleg nagyjából el kéne kapnia mindenkinek hogy immunis legyen a koronavírusra?

Figyelt kérdés
Ha lakosság 70-80%-a elkapná lehet hamarabb vége lenne a járványnak? Mert most valahogy olyan mint ha homokba dugnánk a fejünket a probléma elől. De javítsatok ki ha tévedek!
2020. ápr. 2. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

De mutálódik a vírus is és a mutálódottat bármikor elkaphatod megint.

Ennek csak úgy lenne vége, ha a föld teljes népessége elkapná. A gyengék meghalnának, nem lenne ugymond hordozó, az erősek meg ha elkapják megint nem okoz gondot, viszont mivel "kipusztulnak" a hordozók nincs fertőzés veszély annyira.

Bár az is megoldás lenne erre, ha mindenki otthon maradna, de ugye azt meg lehetetlen elképzelni, mert mindenkinek mehetnékje van. Ebből lesz az amit fentebb leírtam.

2020. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért küzdenek a járványügyi szakemberek, hogy egyszerre csak annyi beteg legyen, ahányat az egészségügy normálisan el tud látni. Ha korlátlanul terjed a fertőzés, eljön az a nap, mikor egyszerre 10.000 ember igényelne lélegeztetést, de csak 2000-nek jut ilyen ellátóhely.

A számok nem komolyak, de az igen, hogy az első jóval nagyobb, mint a második, és hogy ezt a helyzetet kellene elkerülni. Jó volna, ha egyszerre csak annyi súlyos állapotú beteg lenne, amekkorára még van kapacitás a kórházakban.

2020. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. Szerintem előbb utóbb mindenki elkapja vagy lábon kihordják vagy enyhébb tünetekkel átmegy rajtuk,, a gyengébbek pedig hát sajnos... Nem lehet hogy ez a 2003-as SARS-ból mutálódott? Ott érdekes kevesebb volt a statisztikai adat aztán kitudja mekkora volt akkor is a megbetegedés. Én emlékszem az osztálytársaim több mint a fele hiányzott. De nem volt ennyire felfújva akkor mint most. Most ez azét vsn mert az internet és a kommunikáció fejlődött?
2020. ápr. 2. 13:59
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Azért is érdemes nyújtani az időt, hogy legyen oltóanyag a védekezésre képtelen embereknek. Nem nyugodhatunk bele ennyi ember elvesztésébe akkor sem ha ezzel vége lenne a járványnak. Ez az ár elfogadhatatlan, muszáj ellenszert találni ezen dolgozik a világ összes tudósa.
2020. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó értem én, de ha nyújtjuk akkor az totális gazdaság összeomlásához vezetne, szerintem semmi értelme én így gondolom.. Szerintem mindenki ha elkapná akkor vége lenne hamarabb, és az emberek többsége immunis lenne rá mint akármelyik vírus törzsre.
2020. ápr. 2. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól látod. Most még mindenki könnyen osztja az észt és nem számol középtávon (pedig már most is bitang nagy baj van). Aztán - mivel az oltás jó ha télig elkészül és nem is biztos, hogy hatásos lesz a következő szezonra - augusztus körül már néhányak elkezdenek vakarózni, hogy tényleg még mindig rendben van-e, hogy még mindig nem fejeződött be a tanév, még mindig kijárási korlátozás van, még mindig zárva minden szakrendelés és háziorvos, de még mindig csak napi 250 betegnél tartunk, a 2000 lélegeztetőgépből meg csak 100 foglalt...

[link]

2020. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Azért kellene sok-sok teszt, hogy a már átesett, v immunis többség számára mielőbb feloldhassák a korlátozásokat így csak a veszélyeztetettek maradnának karanténban, az ápolásuk és védelmük is egyszerűbb lenne ha tudni lehetne, hogy kik ők. Mindenkinek jobb volna ha tudná magáról, hogy vele mi a helyzet, egy egész országot nem lehet sokáig korlátozni. Mondjuk az esetek többségében ha lenne rá akarat teszt nélkül is meg lehetne szűrni a népet hiszen a korunk és az alapbetegségeink többsége ismert.
2020. ápr. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy ez a vírus lehet jövő ilyenkor is terjedni fog...
2020. ápr. 3. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!