Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van konkrét előnye a gumikeszt...

Van konkrét előnye a gumikesztyűnek a kézfertőtlenítővel szemben?

Figyelt kérdés

Mindenhol látom, hallom hogy sokan hordanak gumikesztyűt.

Nekem van itthon, de nagyon utálom hordani.

Csak boltba megyek nagy ritkán, akkor igyekszem minél kevesebb dologhoz hozzáérni (értsd: csak amit megveszek), és mikor kilépek az üzletből, egyből kézfertőtlenítőzök.

Ehhez képest van valami előnye annak, ha valaki kesztyűt hord amit kidob a vásárlás végén? A kesztyű jobban véd? Vagy kevésbé?


2020. ápr. 2. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A kesztyü nem negedi, hoyg bármiiféle szennyezöség a kezedre kerüljön.

A kéfertötlenítés a már ott lévö szennyezösést próbálja semlegesíteni, emellett tönkreteszi a kézbört is, ami utána még könnyebben fertözödik.

2020. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljesen másra való a kettő

Amúgy 1 pár kesztyűt semmi értelme nincs hordani, mert mikor leveszed, akkor megfogod

egészségügyben is 2 réteg kesztyűt szoktak hordani

2020. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Mindkét módszer jól működhet ha odafigyelünk, hol az egyik, hol a másik praktikusabb. Én mindkettőt használom, szükség szerint. A kesztyűt nem mindig szoktam eldobni, van olyan fajta is de azt én is útlom.
2020. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

Nekem az x ideig hordott kesztyű jobban kikészíti a kezem, mint egy kézfertőtlenítőzés + szappanos kézmosás. Esténként egyszer kézkrémezek, és meg se kottyan neki ennyicske alkohol.

2020. ápr. 2. 15:25
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kesztyűnek sok értelme nincs, mert egyik tárgyról a másikra ugyanúgy átvihető a fertőzés. Ha érzékeny a kezed a sok fertőtlenítőre vagy szappanra, akkor lehet értelme, vagy van aki azt mondja, hogy ha rajta van, akkor jobban tudja kontrollálni, hogy ne érjen az arcához.
2020. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel akkor egyiknek sincs értelme, mert a vírus bármiről bármire átugrálhat...
2020. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"mikor leveszed, akkor megfogod"


Akik veszélyes anyagokkal dogloznak, azok tudják, hogy úgy kell levenni, hogy nem érsz a külsö felülethez, szóval ez nem igaz, csak technika kérdése.

2020. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszer használatos "orvosi vizsgáló" gumikesztyűnek ugyan az elsődleges feladata, mint a sebészi szájmaszknak. Tünetmentes fertőzöttként ne fertőzzed össze, amiket megfogsz.

A másodlagos természetesen az, hogy lehetőleg ne kerüljön vírus a kezeidre, de a levétele figyelmet kíván. Használata után is lehet kézfertőtlenítőt használni.

2020. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!