Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért magasabb a halálozás...

Miért magasabb a halálozás Magyarországon mint a környező országokban?

Figyelt kérdés
Hihetetlen de a környező országokban Szerintem jobb a helyzet. Szlovákiában is csak egy nálunk meg már 32.... Mi az oka hogy itt ennyien vannak még?
2020. ápr. 4. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

HOgy Szlovákiában milyen az egészségügy, azt nem tudom, de nyugatabbra, pl Németországban tudom, hogy jó... túl jó is...

Szóval ott színvonalasabb az egészségügy, ha valaki megbetegszik, akkor úgymond "szívesebben" elmegy az orvoshoz vagy kórházba. Nálunk meg mi van? Csak már akkor megyek dokihoz, ha nagyon muszáj.. és nem attól rettegek, hogy mi a búbánat bajom van, hanem, hogy tudnak-e segíteni, fognak-e segíteni, vagy csak lekezelően bánnak majd velem és adnak egy időpontot félév múlvára… Gondolom nem csak én vagyok így ezzel. Időközben még szépen alakulnak ki a szövődmények, meg krónikussá válik minden nyavalya. Szóval alapban betegebbek nálunk az emberek. Ráadásul gazdagabb országokban jobban odafigyelnek az egészséges táplálkozásra és sportra, van mindenre pénzük...


És amikor jön egy ilyen krach, amikor tényleg hullik ki, akinek valami kicsit is komolyabb alapbetegsége van, akkor látható a statisztika....

Itt nem pusztán csak az egészségügyi ellátás jelen színvonaláról van szó, hanem ezekről, hogy alapban mennyire vannak betegségben hagyva az állampolgárok...

2020. ápr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sok igazságot írt le az első válaszoló. De hozzátenném még, hogy az általa felsorolt problémák mellé még írható a kilométeres várólista, és az alapjában elégtelen orvosi ellátás. Rokonom egy sima katéterfeltevés miatt került kórházba, aztán elhunyt kórházi fertőzésben.... Ez még a koronavírus megjelenése előtt volt.
2020. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Eddig említettek közül egyiknek sincs köze hozzá:)

Sokkal több a fertőzött mint 600, így a halálozási arány is kisebb, mert min. 1-2 ezer ember fertőzött, és akkor nagyon picit mondtam.


Németországban majdnem az egész lakosságot tesztelik jóformán, itthon meg azt se aki beteg. Így azért alacsonyabb ott a %. Egyébként itt se olyan egetverően magas. 10 milliós országban 20on akárhány ember, úgy h egy hónapja itt van nálunk a vírus.


Mehet itt a szájtépés egészségügy így meg úgy... elég nevetséges lévén 99.99%ban az immunrendszereden mulik minden lévén nem nagyon van gyogyszer a virusra. A lélegeztető meg ugyanaz a gép mint németországban.

2020. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjátok már meg mi köze a várolistának a koronavirushoz... aki most koronavirusos az marhára nincs várólistán mivel senki nincs a kórházakban csak ők kb, mindenkit hazaküldtek...

Igen ftot nem ér az eü itthon, csak ennek semmi köze nincs hozzá!

2020. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen már mindenki szerint 10-20x annyi beteg lehet.


Már tényleg csak azokat tesztelik akik a fülükön veszik a levegőt, meg úszók.

2020. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem magas, csak kevés tesztet végeznek, s ezért tűnik soknak a hivatalosan fertőzöttek számához képest. Ha mi is napi több ezer/tízezer tesztet végeznénk, máris nem tűnne olyan soknak az elhunytak száma.
2020. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!