Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan szájmaszk, amit...

Van olyan szájmaszk, amit nagyon sokszor lehet használni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan híreket (nem feltétlenül megbízható forrásból), hogy kötelezővé teszik hamarosan a szájmaszk viselését.

Ha már muszáj lesz maszkot hordani, akkor szeretnék olyat venni, amiből elég egy, max 2 db, és nem kell félóránként, óránként vagy akár naponta cserélni. létezik ilyen maszk?


Láttam néhány mosható maszkot, de az is csak pár napig használható volt... Inkább vennék egy tartósat, mint sok eldobhatót.


Köszi a segítséget!



2020. ápr. 6. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mosható maszkok addig használhatók, amíg mosni tudod őket és nem foszlik szét az anyaga+ mosás és száradás után ajánlott vasalóval(gumikat nem) megvasalni fertőtlenítés céljából. Szóval ha tartós darabot akarsz vegyél pamutból készült, varrt maszkot.Nagyobb védelmet azért az ffp3 maszkok adnak.
2020. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Ezek használhatóak újra biztonsággal.

2020. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Félálarcot vegyél cserélhető szűrőbetétekkel. Pl. 3M 6000, vagy 7500 álarc és 6035-ös P3R szűrővel. A Vaterán időnként fellelhető még.


Én is adtam el ilyet (nincs már eladó belőle). 1 maszk 2 pár ilyen szűrővel 50 ezer forint fölötti áron szokott aukciókon elkelni. De jobbban jársz, ha külön veszed meg. Időnként vannak jó fix áras aukciók - ezekre le kell csapni gyorsan. Pl. tegnap is valaki feltett egy-egy maszkot 25-26 ezerért. Gondoltam, hogy elhoznám, de már nincs kedvem foglalkozni vele. El is kelt elég hamar. 6035-ös szűrőt meg most is lehet kapni 9 ezer körül 2 párat.

2020. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Undorító árakon mennek. Láttam 60 ezerért is.


Én még feb közepén vettem 3 db-ot családnak, cimbiknek 8 P3R filterrel. Azóta még 2 dbot sikerült venni. (10 ezer filterrel!)


Van mellette 6 db 3M FFP3 maszkom és azt kell mondanom közelébe sem érnek.


Tökéletesen illeszkedik, tisztítható a cartridge is, 3 hónapig is jó. Ellenőrizhetö a szelelés, befogod a bajonettzárakat és nem kapsz benne levegőt.


Teszteltem hőlégfúvásos festék leégetésnél. Szinte semmi szagot nem éreztem. FFP3-nál meg igen.


Egyébként már nem ciki, mi hordjuk boltban, postán, áruátvételkor... ilyen kéne az EÜ dolgozókra is és kb 200 ezer Ftnyi maszkot váltana ki. :(

2020. ápr. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem valószínű, hogy bevezetik a kötelező szájmaszk viselését, mert rengeteg helyen nincs rá pénz, se maszk.
2020. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a rongyból varrottakat is lehet többször haszhálni, csak mindennap bele kell mártani úket tűzforró vízbe 10 20 másodpercre és kész. a vírus ha volt is rajta biztosan elpusztul. Én rézzel bevontat használok, azt is mindennap belemártom tűzforró vízbe, és kész. de a részen amúgyis elpusztul 2 órán belül a vírus ha rá is kerül napközben.
2020. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem valószínű, hogy bevezetik a kötelező szájmaszk viselését, mert rengeteg helyen nincs rá pénz, se maszk.
2020. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez müanyagból van, lehet mosni, mint a bögrét.


[link]


Nekem bevált !

2020. aug. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél textil maszkot, az mosható! ;)
2020. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!