Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már 8 törzse van a koronavírus...

Kecskeember kérdése:

Már 8 törzse van a koronavírusnak, Szerintetek hány mutáció, alfaj bukkanhat fel a napokban?

Figyelt kérdés
Nagyon gyorsan mutálódik a koronavírus kb 5 hónapja fedezték fel a vírust a kinai Wuhan városában. Már több mint ezer mutációja van a vírusnak. Új tünetek is jelentkeztek pl: hasmenés, veseelégtelenség, és még a fehér vérsejteket is támadja a vírus, Hogyan fog ez folyatatódni???

2020. ápr. 8. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Úgy viselkedig, mint egy influenzia. Az is mutálódik ilyen gyorsan, azért kapunk el mindig valami nyavalyát ált. télen. Sőt, minden is mutálódik, így fejleszti magát a természet.
2020. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az influenzavírusok mutációja teljesen normális dolog.
2020. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat csak picit félelmetes, hogy akár dögvészre is mutálódik. (Mondjuk erre kevés is az esély). :)
2020. ápr. 8. 19:40
 4/7 anonim ***** válasza:
A 60-as évek óta ismerik a koronavírusokat.
2020. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg!


Lényegesen lassabban mutálódik mint az influenzavírus. Az még ráadásul cserélgetheti is az RNS blokkjait...


Ez egyelőre szerencsére több apró mutációt begyűjtött de egyik sem veszélyesebb.


Sőt idővel a gyengébb törzsek fognak jobban elterjedni, mivel kisebb betegséget okozva sokkal jobban terjedhet. (Betegebben nem fogsz mászkálni és szórni)


Hasmenés, veseelégtelenség ritka tünet és már a kínai eseteknél is volt. Semmi újdonság nincs benne. Ott támadhat ahol ACE2 receptor van.


Fehérvérsejteket nem támad, erről sehol se olvastam. Ez nem HIV.

2020. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen a linken találtam :)

2020. ápr. 9. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
uhhh kérdező nem tudom hogyan fog ez folytódni FÉÉÉLJ FÉÉÉÉLNI KELLL!!! 8-10 évig mardjunk otthon szerintem úgysem történne semmi különös, akkor tuti megússzuk ...csakmaraggyottthon...nem nehéz...otthon kell maradni és tapsolni az egész Segg ügyi dolgozknak na az menni fog..úgysem történt volna semmi jó kibírod
2020. máj. 11. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!