Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID-19 Hazatérési protokoll...

COVID-19 Hazatérési protokoll szülőkhöz? Működhet szerintetek?

Figyelt kérdés

Budapesten dolgozok, és egy kis albérletem van, a szomszédok pedig egy népes "kedves" család. Mindenki tudja mire gondolok. Utálok ott lakni...


Vidéken ott van anyáméknak a hatalmas kertes családi ház, szerencsére tartalék is van bőven, meg nyugdíjuk. Ha kell fél évig is megoldható az izoláció.


A mostani kilátások szerint az is lehet hogy 1 évig nem mehetek haza, szóval kidolgoztam egy protokollt, mert nyárig nem bírom ki abban a lukban/ha esetleg még szigorítanának is kijárási tilalommal...


1. Semmelweis miatt engem ingyen tesztelnének RT-PCR-al. Így hazatérés előtt tesztelném magamat.


2. Elvégeznék egy ScreenItalia IgM IgG gyors tesztet, hátha átestem rajta vagy épp termeli már a védelemet a szervezetem'


3. Ha mindkettő negatív, vagy IgG pozitív de a PCR negatív akkor mennék haza. Eldobható cseppálló overállban, és félálarcban, majd otthon mindent a garázsban hagynék... és úgy mennék csak be.


Ez a protokoll azért elég jól kizárná a fertőzöttség és fertőzés kockázatát, nem?



2020. ápr. 16. 16:24
 1/8 A kérdező kommentje:
... ja és még mielőtt meglennék gyanusítva, a fizetésem egy részét/teljest kapnám tovább nyáron is, és tudnám anyáméknak a teljes kajáját/rezsijét is fizetni. Plusz segíteni nekik. Bár nem szorulnak még rá szerencsére.
2020. ápr. 16. 16:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire jársz emberek közé? Home office-ban dolgozol? Mert, ha alapvetően elszigetelten élsz és élni fogsz, én nem maceráskodnék ennyit. Persze egy negatív teszt megnyugtató lehet, na de overallban menni...
2020. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez nem a mostani állapotra vonatkozik, inkább május vége/június amikor extra sok fertőzőtt lehet már.


Jelenleg teljes HomeOffice, tehát nem voltam még fertőzött. Viszont májusban de júniusban már be kell mennem műszereket telepíteni, vagy lemondhatok 140 ezerről/hó.

Igaz a másik felét kapnám tovább akkor is ha egy csavart nem rakok arrébb.

2020. ápr. 16. 16:33
 4/8 A kérdező kommentje:
... ja és a cégnél sokan betegek sajnos. Enyhe tünetekkel, de mivel valószínűleg az első iráni esetekkel kapcsolatos, csak akkor úsznám meg ha P3R gázálarcban meg védőszemüvegben dolgoznék, ami adott... csak agyf..szt kapnék napi 8 órát abban 😃
2020. ápr. 16. 16:36
 5/8 A kérdező kommentje:

C verzió, leszarok mindent, felmondom ideiglenesen a melót, nem megyek be dolgozni és élek 180 nettóból szeptemberig, ami fix+ építem a saját vállalkozásomat.


Még így is 9 millió magyarnál jobb helyzetben vagyok, szóval...

2020. ápr. 16. 16:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek a szüleid? Milyen egészségügyi állapotban vannak?
2020. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Anyám 69, fitt eléggé aktív volt. Úgy néz ki mimt egy 50 éves.


Prediabetes, magas koleszterin, szívritmuszavar


Apám 75, aktív kertészkedik, vezetett, Még szobabicajozik is. Magas koleszterin, kezelt magasvérnyomás, szívritmus és érelmeszesedés neki is.


Amúgy ritkán betegek, tűdőgyulladása egyiknek sem volt soha... ennek ellenére lazán beleillik a magas rizikócsoportba.


Ezért mondom, 60 év felett már szinte mindenkinek van vmi diagnosztizálatlan/kezelt/kezeletlen krónikus betegsége. Ez korral jár.

2020. ápr. 16. 18:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval hiába fittek, és egész nap kint tolják a kertben, ettől még simán beleillenek sajnos abba a listába ami a korona gov.on van a halottaknál. Ilyen korban magas a kockázat.
2020. ápr. 16. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!