Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor a két iráni állampolgárn...

Mikor a két iráni állampolgárnál kimutatták március elején a vírust akkor ti gondoltatok arra hogy itt járvány lesz, hogy lehet az, hogy nem tudták megállítani akkor az egész járványt az országban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 26. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kimutatott fertőzéseknek többszöröse az, akit nem tesztelnek, többnyire semmi baja vagy enyhe megfázásszerű tüneteik vannak, őket nyilván nem tudják karanténba zárni. Teljesen egyértelmű volt, hogy mindenhová el fog érni a járvány, miután Kínán kívül is megjelent. Itt Magyarországon sem karanténban élünk, millió külföldi turista jön-megy, a magyarok is utazgatnak ide-oda a világban, elkerülhetetlen volt, hogy előbb utóbb valaki be- vagy hazahozza nekünk a vírust. Megkockáztatom, hogy már hónapokkal az első igazolt eset előtt itt volt, csak senki nem gondolt rá, letudták annyival, hogy biztos csak egy szokásos megfázás vagy influenza.
2020. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Pandémia c. sorozatot a Netflixen. Részletesen le van vezetve, hogyan robban ki egy járvány.
2020. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok, egyébként Kínában is talán november elején találkoztak az első megbetegedéssel, és mégis csak decemberben szivárgott ki, hogy van ott valami gáz. Én speciel akkor még nem voltam kicsit sem megijedve, próbáltam elhitetni magammal, hogy a kínaiak a kezükben tartják a járványt, de amikor a világ újabb és újabb pontjairól jelentettek eseteket, akkor már jobban odafigyeltem pl. a higiéniára is. A volt főnökömék meg februárban pihengetett Velencében, amikor ott is kitört a járvány. Simán behozhatták volna, szerencsére ez nem történt meg. Elsőnek pedig igaza van, sokan nincsenek letesztelve, sőt, szerintem pár hónappal ezelőtt, ha már esetleg akkor is volt az országban egy-két eset, az emberek többsége nem is ment orvoshoz, mert sima megfázással nem szokás a rengeteg vény nélkül kapható gyógyszer mellett. És akkor még az orvosoknak sem lehetett fogalmuk arról, hogy nem egy sima influenzával van dolguk.
2020. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ők voltak az elsők, ezt antitest tesztek már igazolták, csak a korábbi eseteknél nem gontoktak erre valószínűleg még azoknál sem, akik orvoshoz mentek, simán influenzának hihették.
2020. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Akkor már hetek óta itt volt Magyarországon, ez szinte biztos, csak az irániaknál derült ki

2. Akkor még azért lett volna értelme valóban szigorú korlátozásoknak, és akkor már kifele mehetnénk belőle

3. Persze, gondoltam rá, hiszen a világon tapasztalható tendenciák alapján biztosra lehetett venni, hogy nem ússzuk meg.

2020. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!