Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet koronavírus-gyanús...

Ez lehet koronavírus-gyanús eset szerintetek?

Figyelt kérdés

Nagypéntektől húsvét hétfőig - tehát 4 napon át - vissza-visszatérő láz (nap közben is), fejfájás, végtag- és ízületi fájdalmak (derék körül főleg), hasmenés, étvágytalanság. Ilyen influenza és gyomorrontásos vírus keveréke jelleggel, de ezeket a tüneteket egyszerre sose produkáltam ezelőtt.


Csütörtök este kezdődött érthetetlen fáradtsággal és hidegrázással, majd hétfő estefelé szintén viszonylag gyorsan szűntek a konkrét tünetek. Aznap este bírtam először normálisan aludni, utána még két nap szabadságot kivettem pihenésre. (Emberek közé mostanáig nem mentem, home officeban vagyok, és egyedül élek.)


24 éves vagyok, parlagfű-allergiától eltekintve tartós betegségtől mentesen, évente maximum kétszeri nátha szokott lenni.

Ami miatt gyanús ez az egész, hogy bár két hete elmúltak a konkrétabb tünetek, azóta is fáradékony vagyok, levertség gyakran előjön (amúgy nagyon nem jellemző rám), néhány tíz percre a hidegrázás is előjön néha, de lázas azóta nem voltam. Írják egyesek, hogy 2-3 hét is lehet a teljes felépülés akkor is, ha megúszod kórház nélkül.

Érdemes lenne vajon még mindig önkéntes karanténban maradnom, netán tesztet kérnem telefonon?



2020. ápr. 27. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Tesztelni már nem fognak, mivel a legtöbb tüneted megszűnt, azért ha teheted egy darabig még ne menj emberek közé.
2020. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nekem két hétig volt ilyen érzésen hogy fáradékony vagyok, de akkor nem tudtam be hogy mitől mert mindig kialudtam magam de valamiért mindig az voltam pedig c és d vitamint mindig szedek és ezt éreztem. Ez még februárban volt nekem amikor be se volt jelentve nálunk a koronavírus még az iráni tanulókról semmit nem tudtunk... Én gondolom hogy ez lehetett mert nálam ennyire sose volt ilyen érzés.
2020. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az is, nagyon megúsztad. Én azt hittem ott maradok.
2020. ápr. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ti komolyan elhiszitek hogy világjárvány van?
2020. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 manly ***** válasza:
A tünetek alapján lehet ez is, az is. Egy teszt döntené el, hogy korona vagy nem.
2020. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!