Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az intézkedések lazítása...

Az intézkedések lazítása vidéken nem fog azzal járni hogy a pestiek tömegesen fognak oda utazgatni pld strandolni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 1. 07:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

De.

Eddig is elleptek minden erdei ösvényt, mert kirándulni szabad. Nem ez a baj. De úszik az erdő a szemétben, a köztéri padokon pihengetnek tömegesen, tízesével szoronganak a kisboltban, és minden hétvégén felgyújtanak valamit, mert xarik a tűzgyújtási tilalomra.

2020. máj. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
De, pont azzal fog.
2020. máj. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És elméletileg nem büntetheti őket ezért a rendőr, mert alapos ok nélkül elhagyták a lakóhelyüket? Vagy ha már nem Pesten vannak, akkor onnantól kezdve nem vonatkozik rájuk a korlátozás?
2020. máj. 1. 08:08
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Valamikor el kell érni a nyájimmunitást. Az eddigi helyben járás időt adott rá, hogy legyen elég lélegeztető gép és hely.
2020. máj. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Hellmano ***** válasza:
42%
Én ilyen helyen lakom (nyaraló övezet) és jönnek, mint a barmok nem foglalkoznak semmivel. Meg kell büntetni mindenkit és méghozzá hatalmas összegekkel, amit fordítsanak jótékony dolgokra stb. Én ezt tettem volna az egész járvány alatt, hogy büntetni mindenkit nem 5ezer meg társai öszegekkel, hanem 100ezres magasságokat és azt tényleg jótékony célra mindet felajánlani.
2020. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Előfordulhat de nem baj, nem érdekel.
2020. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

De.

De azért amikor befizetik az üdülőjük után a faluban az ingatlanadót, ahol a turizmuson kívül szinte semmi jövedelemszerzési lehetőség sincs, meg igénybe veszik a helyi szolgáltatásokat, az kell, mi???

Tehát fizessen, de ne menjen oda. EZT senki nem érzi groteszknek?

Mert én olyat még nem hallottam, hogy bármelyik település felajánlotta volna, hogy mérsékli / elengedi az éves adót és egyéb költségeket (pl. egy sor olyan szolgáltatás, amit akkor is fél évre ki kell fizetni, ha csak pár hétig vagy ott), ha idén nem használod az üdülődet. Vagy ti hallottatok ilyenről?

2020. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

#7

No igen, hasonló megfontolásokból a balatoni önkormányzatoknak is lassan lejjebb kellene adniuk a harci kedvből. A helyi vállalkozások jelentős része a következő néhány hónapban tudja majd megkeresni az egész évre esedékes betevőt. Hallottam ilyen beteg ötleteket is hogy majd lakcímkártyát kérnének a strandhoz való belépéshezés és aki nem helyi az takarodjon. Jah, ez biztosan nagy "segítség" lenne pld a hal- és lángossütödéknek, talán ki se nyitnának...

2020. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Dehogynem. Full értelmetlen ez a diszkrimináció Budapest tekintetében. Gondolom a FIDESZ így szúr oda BP-nek az elvesztett országgyűlési választás miatt. Pedig én feláldoznám KariGerit a szabadságért.
2020. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

#7:

1. Vagyok

Itt nincs üdülő övezet. Tehát nem is fizetnek be adót az ingatlan után. Igazából itt semmi sincs. Pont, mint eddig. Van két nagyobb város, és Bp 30 perces közelségben, meg körülöttünk az erdő. Eddig a kutya se járt ide. Most minden hétvégén rengeteg a turista.

Ami önmagában nem is lenne baj, ha nem úgy jönnének, hogy itt rájuk semmi sem vonatkozik, itt lehet mindent.

Nàlunk is ugyanúgy érvényes, hogy csak maszkban lehet bemenni a boltba, és egyszerre legfeljebb 3 fő. Nem 10, és nem maszk nélkül. A tűzgyújtási tilalom itt is él. Nincs olyan kitétel, hogy "kivéve, ha panelban laksz, és/vagy bográcsozni akartok tízen". Azt is ki kell fejteni, miért baj, ha a szemetet eldobják? Kesztyű, maszk, cigi csikk, üveg szilánkokra törve (hátha újabb tüzet okoz), műanyag minden mennyiségben.

Legutóbb egy természetvédelmi területen égették le a nádat, költési időszakban. Koszorúba kötik a védett virágot. Ki fizeti meg? Mit pótol a pénz?


Személy szerint ezért is örülök, hogy lassan újra nyit minden és Ordenáréék mehetnek a strandra koszolni meg hangoskodni. Nem itt teszik tönkre a horgásztavat.

2020. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!