Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért hordanak az utcán...

Miért hordanak az utcán maszkot az emberek, amikor senki sincs körülöttük?

Figyelt kérdés

Szegény idős néni fullad, alig kap levegőt, de maszkot hord. Senki sincs körülötte többszáz méter távolságban. Anyuka pici gyerekével szintúgy. Most jött ki a számüzetésből és azt a gyenge immunrendszerét is mégjobban legyengíti, hogy aztán ha jön a második hullám, könnyebben sikerüljön majd valamit benyalnia. Autóban ül maszkban, van pollenszűrő, képtelenség lenne közel kerülni hozzá a karosszéria miatt, ráadásul már több hír is napvilágot látott, hogy a maszkban vezetés mennyire veszélyes, volt már baleset is miatta, mert nem kapott elég oxigént és elájult, neki ment egy fának. De ő hordja egyedül a kocsiban. És még sorolhatnám. Ezek vajon otthon a WC-n is maszkban intézik a dolgukat? Nem fogják fel, hogy így csak többet ártanak, mint használnak? Ha ősszel (vagy amikor majd kell) visszatér a vírus, így csak rengeteg gyenge immunrendszerű embert fog találni és akkor még erősebb lehet a járvány! A szervezetnek szüksége van a jó baktériumokra, ingerekre az immunrendszer szintentartásához.

Egészséges embernek csak árt a maszk, semmi értelme olyankor hordani, ha nincs más ember a környezetben. Miért csinálják ezt, miért kellett ennyire átesni a ló túlsó oldalára?



2020. máj. 21. 10:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Mert ez az egész megosztja az embereket. És eleinte a szakembereket is. Akik az utcán is hordják rettegnek a vírustól. Én felveszem a boltban, mert kötelező és ennyi.
2020. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok egy nagy maszkos, de ha boltba megyek, felveszem már itthon. Azért, mert azt mondták, úgy higiénikus, ha előtte kezet mosol. Tehát megmosom a kezem, felteszem a maszkot, és abban megyek el a boltig. Heti egyszer megyünk kocsival nagyobb bevásárlásra, meg egyszer vagy kétszer elmegyek kenyérért, szóval nem hordok 0/24-ben maszkot, mégis ilyenkor láthasz engem is az utcán vagy autóban maszkban.
2020. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Én speciel azért, mert szemüveget is hordok, és nem egyszerű úgy felrakni a maszkot, hogy azt is meg a szemüveget is tartsa az egyébként kisméretű fülem. Könnyebb így, mint fel-le veszegetni, meg higiénikusabb is. Levegőt akkor kapok kicsit nehezebben, ha sietek valahová.
2020. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Mert félnek,rettegnek és ennyi.

Amúgy ez a maszkhordás elég gusztustalan, a legtöbb ember nem dobja el vagy mossa ki az egyszer használatos maszkot hanem hordja amíg bírja, sok emberen ha jobban megnézem már foltos, nyálas a maszk meg messziről érezni hogy konkrétan büdös. És most gondold el, megfogja a maszkot a bolt előtt felveszi és a kezével mindent összefogdos...

Még tán rosszabb ez így mint maszk nélkül, pl én így maszkban sokkal többet nyúlok az arcomhoz mint egyébként, csak azért hogy igazgassam ezt a hulladékot hogy kapjak valamennyire levegőt.

A vírusokat meg ami nekem van pl nem szűri ki, mivel nem átmegy rajta a levegő hanem körbe ki, pl a szememnél felfelé szórja ki a levegőt, és az összes maszk ilyen amivel eddig találkoztam...

2020. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Mert lehet, hogy olyan helyre megy, ahol kötelező, és már otthon felveszi, magára igazítja, hogy ne út közben kelljen igazgatni. Például Budapesten boltokban, piacon, tömegközlekedésen kötelező.
2020. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

A kérdező módszerét hogy kell elképzelni? Megyek az utcán örülök, hogy nincs senki, zsebemben a maszk, majd befordulok egy sarkon, ahol pont szembe jön valaki a szűkös úton, netán még köhög is, gyorsan előrántom a maszkot, felcsapom a képemre, elmegyünk egymás mellett, leveszem és újra zsebbe gyűröm?

Azt aztán higiénikus.

2020. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%
Mindig van nálam kézfertőtlenítő gél, azzal jól átmosom a kezem, megvárom a hatóidőt, majd mielőtt belépek a boltba felteszem a naponta tisztára mosott és vasalt szájmaszkot, egyszer használatos gumikesztyűt is akkor veszem fel, ezzel fogom meg csak a bevásárló kocsit, amint bevásároltam és kilépek a boltból veszem le a kesztyűt, és a maszkot, ilyenkor újra fertőtlenítem a kezem. Az utcán kikerülöm az embereket és ennyi.
2020. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Isten ments' az utcán felvenni, épp elég a tömegközlekedésen és a boltokban fulladozni alatta. Egyre melegebb lesz, közeleg a nyár, "fantasztikus" érzés lesz, pláne, ha egyesek befulladnak, rosszul lesznek, mint pl. az asztmások.

Egészségesnek tényleg felesleges lenne a maszk, de hát, ha kényszerítik, nem tudsz mit tenni. Ideje lenne, ha már vége lenne ennek az őrületnek, de én úgy gondolom, amíg csak 1 ember is meghal a koronavírus által, addig hordani kell. És ez még hónapokig így lesz.

2020. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

Hát igen én is fuldoklom benne, van amikor már szabályosan szédelegve jövök ki a boltból,eddig simán eltudtam intézni a bevásárlást egy nap alatt 2 hétre előre, maszkban kénytelen vagyok minden nap menni mivel maximum 15-percet bírok ki maszkban, az meg szinte elmegy a sorban állással.


Külön poén hogy felénk a közelben csak a TESCO-van ahol meglehet mindent venni, ők hoztak egy olyan intézkedést (a kieső bevétel miatt, nem nem a dolgozók/vevők védelme miatt) hogy ugye csak 8-ig vannak nyitva,ennek az lett a következménye hogy 8-előtt 10 percel tömegnyomor van a kasszáknál, reggel mivel csak az egyik ajtón lehet bemenni gyakorlatilag maszk nélküli tömeg gyűlik össze mindig az egy szem ajtó előtt, mindenki mindenkit telibe liheg.

2020. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Miert lett mindenki lepontozva, aki nem hord 0-24 maszkot? Szerintetek egeszseges, hogy a telelehelt, atnedvesedett maszk tapad az arcotokra? En is csak ott veszem fel, ahol muszaj. Biciklivel jarok mindenhova, vegye fel biciklin az akinek hat anyja van. Azt sem ertem, mikor a kocsiban van egyedul valaki, minek a maszk? Hallottam, hogy valaki igy csinalt balesetez, egyszeruen rosszul lett, mert nem kapott rendesen levegot. Nem tudod amugy sem ugy magadra igazgatni, hogy tenyleg vedjen. Semmi ertelme.
2020. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!