Visszafogjam magam?

Figyelt kérdés

Olvastam jópár történetet (előre is jelzem: nem híroldalakról, nem médiából), ahol emberek leírják a saját - koronavírus okozta - szenvedésüket, akár szeretteik halálát is.


Mostanában egyre több embertől hallom, hogy "ez a vírus nem is létezett, most sincs sehol", "sok birka aki maszkot visel", stb.


Szerintetek morálisan mennyire van rendben, ha én ezeknek az embereknek kívánom azt, hogy éljék át azt az érzelmi/fizika traumát, amit sokan átéltek mostanában a koronavírus miatt?



Ui.: Szívem szerint én a "Ez nem segítene senkin"-re szavazok, de egy részem mégiscsak érez egy olyan gyűlöletet ezek iránt az emberek iránt, hogy gyerekes módon, de örülnék a nyomoruknak, ha elkapnák a vírust (már csak azért is, mivel az ő hozzáállásuk és viselkedésük is hozzájárul emberek megfertőződéséhez és halálához).


Úgy érzem, hogy eléggé sok negatív visszajelzést fogok kapni, de örömmel fogadom mindenki véleményét. :)



2020. máj. 25. 14:53
A kérdező szavazást indított:
Ez nem segítene senkin
Részben megértem, de morálisan nincs rendben
Teljes mértékben egyetértek
24 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Helyesírás - fizikai* traumát
2020. máj. 25. 14:54
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Miért kívánsz valakinek rosszat, aki nem úgy gondolja, ahogyan te? :(
2020. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Jogos kérdés.


Mert - és idézve magamat ezzel: "mivel az ő hozzáállásuk és viselkedésük is hozzájárul emberek megfertőződéséhez és halálához".


Ez viszont tudom, hogy nem jogosít fel semmire. Racionálisan tudom. Érzelmileg viszont azzal vagyok tisztában, hogy gyűlölöm azokat a primitív felfogású embereket, akiknek a "le$z@r0m" stílusa másoknak szenvedést, akár halált is okoz.


Ők ész érvekre (tapasztalatom szerint) nem hallgatnak, inkább a mások online megalázásában profik. Nem a vitákkal van bajom, hanem azzal, hogy láthatólag semmi nem biztosít ezeknek az embereknek egy minimális empátiát sem.

2020. máj. 25. 16:32
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Olyan válasz nincs, hogy a kérdezőek kívánnám ugyanezt?

Csak mert tényleg el lett túlozva a járványpánik és csak a birkák szopták be, hogy mennyire veszélyes. Mindennek volt magyarázata, csak sokan arra is lusták voltak, hogy utánanézzenek és gondolkodjanak egy kicsit. Egyszerűbb a másikat szidni, meg gyáván jajmindmeghalunkot kiabálni, mind csinálni azt, amit eddig is tettünk minden influenzajárvány idején.

2020. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Idézve téged: Mert - és idézve magamat ezzel: "mivel az ő hozzáállásuk és viselkedésük is hozzájárul emberek megfertőződéséhez és halálához".

Nos akkor te meg tavaly, meg tavalyelőtt járultál hozzá emberek halálához, mert az influenzajárványok szövődményeiben is nagyon sokan meghaltak, annak ellenére, hogy annak nem volt ekkora médiavisszhangja. Most akkor lehet szépen szégyenkezni!

2020. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat és, hogy segítettetek több nézőpont szerint rátekinteni a helyzetre, illetve az emberek viselkedésére (köztük a sajátomra is).

Köszönöm, hogy időt szántatok a véleményeitek és a tények kifejtésére, sokat jelent nekem, hogy más szemszögből is ráláthassak a jelenlegi helyzetre. :)

2020. máj. 25. 19:50
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nos akkor, hogy lásd a másik oldalt is:

Átéltük. Nekem semmi tünetem nem volt, a feleségemnek egy komolyabb influenzaszerű tüntetei voltak, és bár a kollégák azt terjesztették, hogy majdnem meghaltunk, messze nem volt olyan beteg, mint amit híreszteltek. Szóval amit hallasz oszd el ezerrel!!!

Ami a legrosszabb volt az egészben, azok a felesleges korlátozások. Azokat viseltük a legnehezebben, sokkal rosszabb volt, mint a betegség. És az orvosok is megmondták, egészséges ember nem hal bele, csak az, akinek eleve olyan betegsége van, amibe idővel úgyis meghal. Ha nem a koronavírus, akkor egy megfázás, vagy bármi, ami ugyanúgy jöhet bármikor.

Ezek után talán megérted, hogy miért vagyunk mi is azok pártján, akik eltúlzottnak tartják ezt az egész bohóckodást. A pletyka és a média fújta fel, nem kell elhinni mindent.

Szóval így kívánj másnak rosszat!

2020. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat, #7. :)


Ahogy olvashattad a kérdésemben, nem mindenki élte át ilyen könnyen. Ráadásul az elején leszögeztem, hogy nem híroldalakon olvastam, nem újságírók írták le ezeket a történeteket.


Sajnálom, hogy a te tapasztalataid elnyomják azt az empátiát mások felé, hogy attól még, mert neked kicsit volt $z@r, mások egy hónapnyi folyamatos szenvedésen is átmehettek.


Emellett nem értem, hogy mások védelmének érdekében miért okoz akkora lelki problémát a maszkviselés? Tényleg, fogsz egy maszkot, magadra rakod. Nem látom az összefüggést a büszkeséged és a maszkviselés között. Kérlek, segíts megérteni.

2020. máj. 26. 07:58
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Egyelőre sokkal többen szenvednek más betegségben, mint koronavírusban. És hidd el, egy infarktusos vagy rákos beteg nagyobb szenvedésen megy át, mint amit leírtál. Sőt, egy csomóan pont azért szenvednek, mert nem láthatja el őket az egészségügy, mert leállítottak mindent, pár koronavírusos miatt. De látom neked meg az ő szenvedésük nem számít.

Az az igazság, hogy rettentően önző, és szűklátókörű vagy kedves kérdező. Nem látod, hogy nagyságrendekkel több ember szenved a korlátozások és maszkviselés miatt, míg akiket te szenvedi látsz, azok a koronavírustól függetlenül is szenvedte volna. De mit is magyarázzuk itt neked, látom előre eldöntötted, hogy ez van és csak neked lehet igazad. És tudod mit, ha ezt várod tessék: Csak azért sem fogok felvenni maszkot, mert baromság.

2020. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Nos én azért nem hordok maszkot, mert tönkreteszi az immunrendszerem. Nem akarok beteg lenni azért, hogy pár hipochonder nyugodtabb legyen mellettem. Ha szerinted önző vagyok ezzel, akkor fogd rám, de szerintem a többi beszari pánikolós még önzőbb, mert ők meg egészséges embereket betegítenének meg, csak azért, mert azt hiszik, hogy valaki (10000-ből 2) vírushordozó lehet, és esetleg talán véletlenül elkaphatnának tőlük egy olyan vírust, ami semmivel sem veszélyesebb, mint egy komolyabb influenza. De ne feledd, a maszkhordás miatt lehet majd esetleg erősebb a második hullám vagy egy újabb járvány, hiszen az emberi szervezetnek szüksége van ingerekre, baktériumokra, stb.
2020. máj. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!