Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sokan azt mondják, hogy a PCR...

Sokan azt mondják, hogy a PCR teszt nem megbízható. A gyorstesztek mégúgyse, mi az igazság?

Figyelt kérdés
Ezt többek között Gődény György kezdte el terjeszteni, hogy a PCR teszt nem való fertőző betegségek diagnosztizálására még a feltalálója szerint sem. Most tényleg nincs megbízható diagnosztikája a koronavírusnak?

2020. máj. 31. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Százszázalékosan megbízható teszt sosincs. A PCR azonban a legmegbízhatóbb a rendelkezésre álló tesztek közül. Ez képes specifikusan a a vírus örökítőanyagát kimutatni. Hibalehetőség a mintavétel elrontásában és a rossz időzítésben van leginkább, ha ezeket sikerül kiküszöbölni, ez egy pontos, megbízható tesztelési formának számít. Mindenesetre a biztonság kedvéért két negatív teszteredmény kell ahhoz, hogy egy gyanús esetet negatívnak mondjanak ki.
2020. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szeiff ***** válasza:
Nem tudom mit teszteltek rajtunk régen, pontosabban egy oltás hatásosságát, de nem tudom melyikét. Gyerekként kaptunk a hátunkra (kb 40 éve) egy tapaszt, közepén egy kis kerek lapocskával. Akinek másnapra bepirosodott a lapocska alatt a háta, azt nem oltották újra. Azaz, ez az elv több év utáni alacsony szintű immunreakciót is jól kimutatott. Nem tudom ma miért nem alkalmazzák?
2020. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Barbell Deadlift ***** válasza:
63%

Ezt tobbek kozott Godenyen kivul senki sem terjeszti, ugyanis baromsag. A PCR tesztek pontossaga 98% feletti.

Godeny megerezte a nepszeruseg szagat, es fel, vagy altudomanyos cikkekkel probalja alatamasztani a gondolatait (sokszor a cikk nem is arrol szol, mint amit o allit azzal kapcsolatban, de a kovetoi 99%-a nem tud angolul). Vagy ha tud is angolul valaki, es rakerdez, akkor letiltjak az oldalarol.

Ha megnezed, csak olyan kommenteket latsz nala, ahol "dragagodenyaldjamegajoeg" tipusu irasok vannak.

2020. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, már én is rájöttem erre, maradt volna a testépítésnél a tápkieg szakértésnél... Az talán rendben van...
2020. jún. 3. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szeiff ***** válasza:

Köszönöm az 5. válaszolónak a tanulságos linket.


Más:

Azt hiszem nagyon sokan kaptak a hátukra gyermekként Tuberculin tapaszt. Az alapmechanizmus. Elroncsolt TBC kórokozó fehérjéit vitték fel egy kis alumínium korongra a tapasz közepére. Ezt ragasztották a hátunkra. Akinek a TBC kórokozó ellen volt antitest termelése, annak a korong alatt allergiás jellegű bőrpír keletkezett. Akinél ez elmaradt, azt újraoltották.

Szerintem ez működne Covid19-es verzióban is.

Miért lenne ez a teszt jó?

A teszt maga lomha, viszont, rendkívül érzékeny és megbízható. Saját testünk jelez, nem egy laboratóriumi szekvencia. És ráadásul nem emberi munka igényes, olcsó, tömegesen végezhető eljárás.

Mire lenne jó:

- Teljes vagy részleges immunitást vagy keresztimmunitást ki lehetne vele mutatni.

- Alapos a gyanúm: A frissen súlyos állapotban kórházba kerültek ilyen tapasz-tesztje nagyságrendileg nagyobb arányban lenne negatív, mint egyátlagos lakosé. Ha ez igaz, akkor sokkal pontosabban lehetne tudni, kik a veszélyeztetettebbek. Ez főleg olyan munkakörben fontos, ahol nagy az esélye a megfertőződésnek, de annak is, hogy korábban már megfertőződött enyhébb koronával. Pl. orvos, óvónő.

- Meg lehetne magyarázni bizonyos statisztikai eredményeket. Mármint, hogy egyes korcsoportok miért betegednek meg ritkábban. (gyerek korcsoportok). Valószínű, hogy tömegesen átestek a koronavírus enyhébb variációján, és ez ad részleges keresztimmunitást.

2020. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!