Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hivvel kapcsolatban láttam...

Hivvel kapcsolatban láttam itt egy érdekes kérdést, amire nem kapott akkor a kérdező normális választ (többi lent)?

Figyelt kérdés

Szóval mennyi az esélye, hogy valaki szűrőállomáson érintkezik HIV fertőzött vérével (úgy, hogy teszteltetni megy oda, nem pedig orvosként van jelen).


Talán januárban voltam a karolina úti rendelőben és bennem is felmerült a gyanú, hogy mennyire biztonságos egy ilyen hely.



#HIV #szűrőállomás
2020. máj. 31. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztonságos
2020. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem kapott normális választ, mert már a kérdés is ostoba volt..
2020. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Figyelj, lehet ostoba a kérdés, de nyilván nem tennénk fel néhányan ilyen kérdéseket, ha normális oktatást kapnánk a HIV-ről. Az egyetlen dolog, amit tanultam a HIV-ről, hogy létezik és nem gyógyítható. Semmi mást.
2020. máj. 31. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

HIV-et nem kell gyógyítani, az a vírus a betegség az AIDS


De a vírus kordában tartható gyógyszerekkel (teljesen tünetmentes és nem fertőz) ill. PreP-pel megelőzhető a fertőződés is.


Google meg a barátod

[link]

2020. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, de a kérdésem nem igazán erre irányult (azért kedves tőled)
2020. máj. 31. 22:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhanyagolható, tulajdonképen 0,00és így tovább % esélye van. Azt is fontos tudni, hogy még ha hozzá is érsz egy HIV-fertőzött véréhez (nem fogsz) akkor is nagyon pici esélye van, hogy az a vér pont egy vérző nyílt sérülésedre kerüljön, amin keresztül bejuthatna a te keringésedbe a vírus. Egyetlen veszélyes szitu lehetne ott, ha használt tűvel szúrnák végig az embereket, ilyen viszont nem történhet, mindig steril tűt és új kesztyűt is húznak ezeken a helyeken a vérvételekhez.
2020. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem tanultam semmit, de ha valamit nem tudok, akkor annak alaposan utána nézek.
2020. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Kérem, ha valakinek még van valamilyen véleménye ne tartsa magában. Köszi
2020. jún. 1. 02:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!