Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem volt veszett a kutya...

Ha nem volt veszett a kutya ami megharapott es kaptam oltást akkor lehet tole valami bajom?

Figyelt kérdés
Mert amikor volt a H1N1 védőoltás akkor azt halottam hogy sokan attol betegedtek meg mikor azt beadtak nekik.

2020. jún. 16. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A védőoltás egy gyengített verziója a vírusnak, ami a szervezetedben nem tud nagy kárt okozni, viszont segít abban, hogy immunitásod alakuljon ki az adott vírussal szemben. Ha nem volt veszett a kutya, tehát nem hordozta a veszettséget okozó vírust, és időben megkaptad az oltást, semmi bajod nem lesz. Ha veszett is lett volna, és úgy kaptad volna az oltást, akkor sem lenne semmi bajod.
2020. jún. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetesen kutyaharapás esetén egyfajta protokoll, hogy beadják hasfalba a veszettség elleni oltást, akár veszett a kutya, akár nem.
2020. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Csak utana gondolkoztam hogy kar volt be adatni mert attol is feltem hogy hogyan reagálok ra! De azota neten olvastam de nem talaltam hogy valaki beteg lett volna tőle
2020. jún. 16. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!