Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy apró szög felkarcolta a...

Egy apró szög felkarcolta a talpam, elindult a piros csík, de lekezeltem és visszahúzodott 2 nap alatt. Menjek vele tetnauszra?

Figyelt kérdés
2 éve volt utoljára tetanusz oltásom. Szintén utazás miatt, csak 1 hétre rá kerestem fel az ügyeletet. De mulattak rajtam, elég megalázó volt mire megkaptam a tetanuszt. A seb már szép, kb 3 mm átmérőjű pötty, középen kis vágás ahogy a szög belekarcolt. De nem piros stb, ugyanakkor néha befeszül a vádlim...Ódzkodom elmenni, megint hétvégén tuti szét fognak piszkálni, miért most jutott eszembe tetanuszt kérni... egyáltalán azt sem tudom, hogy a régi tetanusz az véd-e még...

2020. aug. 15. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Feltétlenül menj tetanuszra. Azért, mert te "azt hiszed", hogy felszívódott, még belül lehet. Futás! Holnap az ügyeletre! Nem viccelek.
2020. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Futás! Holnap az ügyeletre!"

Ha olyan sürgős, miért csak holnap? Ha ráér, miért nem hétfőn?

2020. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ahol az első él, ott nincs éjszakai ügyelet.

Kérdező, ezt tényleg ne halogasd, a lehető leghamarabb menj vele orvoshoz!

2020. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem véd már a 2 évvel ezelőtti oltás? Holnap reggel felhívom az ügyeletet. Köszönöm a válaszokat
2020. aug. 15. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
A csík nem tetanusz hanem a szepszis /vermergezes jele amit streptococcus vagy staphylococcus okoz. A Clostridium tetani anaerob baktérium szóval elég mély sebnek kell lenni , oxigéntől elzárva h tetanusz legyen
2020. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Inkább mutasd meg szerintem is egy orvosnak a biztonság kedvéért, ne foglalkozz vele ha beszólnak. Sokan nem egyből mennek ilyennel orvoshoz, saját tapasztalat. :) A két évvel ezelőtti oltás szerintem már nem véd, mindenképp érdemes újat kérni.
2020. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! nem bírtam ki holnapig, elmentem ide a kerületi ügyeletre... azt mondták szép a seb, nem igényel kezelést (ezt mondtam a telefonban is) de azt is mondták, hogy ha a sérülést követő 48 órán belül nem jöttek ki a tünetek, már nem fognak, ilyenkor már nem szoktak tetanuszt adni, menjek haza nyugodtan...
2020. aug. 15. 23:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól van, akkor túl vagy rajta. :)
2020. aug. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Aha, szóval megsincs rejtett veszely, mert azf hiszed csak, hogy felszivodott, ahogy 1. Irta
2020. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem én hiszem, az orvos mondta.
2020. aug. 16. 11:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!