Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi az oka annak, hogy valaki...

Mi az oka annak, hogy valaki összeszedi a koronavírust és nem érez tüneteket?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 11:06
1 2
 11/15 kriszpo ***** válasza:

Tünetmentes hordozás a éappangási idő alatt van (kb 2 hét).

Aztán majd jönnek tünetek is. A szervezetedtől (immunrednszer) függ mennyire érzed meg. Ha nincs gond, akkor gyors lesz a lefolyása. Tünetek: száraz köhögés, láz, nehézlégzés, stb...

Nagy veszélyt a legyengült immunrendszerű emberekre (leginkább betegekre vagy idősekre) jelent.

2020. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tévedés, teljesen tünetmentesen is át lehet rajta esni.
2020. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kriszpo ***** válasza:

#12: Ahogy írtam: immunrendszer függő.

"A szervezetedtől (immunrednszer) függ mennyire érzed meg."

2020. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

" genetikailag adott mindenkénel a max"

Ezzel kicsit vitatkoznék, kedves 10-es. a legújabb kutatások azt bizonyítják, hogy a császárral szült gyerekeknek kb 30%al gyengébb az immunrendszere. Ennyit számít, hogy útközben nem fürödtek meg a magzatvízben. Amúgy maximálisan igazad van.

2020. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

@14 Nem bizonyítanak semmit. Egyesek találtak korrelációt a kettő között, de ez nincs teljes értékűen megerősítve, pláne nem vonható le belőle messzemenő következtetés-általánosítás meg aztán főleg nem, pl. én császárral születtem, mégis makkegészséges vagyok évek óta.

Ráadásul a "genetikailag adott mindenkinél a max"-hoz nem sok köze van ezen állításodnak, attól még náluk is genetikailag adott lesz a max.

2020. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!