Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A maszk valóban nem véd...

A maszk valóban nem véd koronavírustól?

Figyelt kérdés

FB-on egy zárt csoportban linkeltek egy képet. Nem tudom láttátok-e már. A sebészi maszk amit hordunk annak a rétegeinek a mérete volt látható egy koronavírussal szemben. Megdöbbentő volt látni, hogy a koronavírus mennyire apró a maszk szövetéhez képest. Simán átmegy a maszkon gond nélkül.


Írtak olyanokat, amiknek nem ismerem a valóságtartalmát. Erre kérdeznék rá. Azt írták, hogy a vírus levegőben is terjed. Ha egy vírusos mellett állok és az kilélegzi simán felém fújja a szél a maszk pedig, mintha nem is lenne gond nélkül átmegy rajta és kész. Vírusos lettem. Elvileg korábban is tudták, hogy levegőben is terjed a vírus, mert olyan rengeteg és gyors megbetegedés nem fordulhat elő egy helyen. Odafújta a szél valakitől?



2020. szept. 3. 17:34
1 2
 11/16 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A FFP maszk, kilègzôszelepes a jó! Apró cseppeket is kèpes megszûrni, igy vèd az esetleges fertôzôdès ellen, ilyen maszkot használnak az egèszsègûgyi dolgozok, mentôsôk.
2020. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Iskolában dolgozom. Több gyerek is, kolléga is igazolt koronás. Szerdán a kampány szűrésen olyan kollégát kellett karanténba helyezni + teszt miatt, aki otthon fölveszi a maszkot, beilleszti a szemüvege alá, és mikor hazaér leveszi.Mindig, ahányszor elhagyja az otthonát.
2020. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12: Nagyon jó hogy ezt leírtad. Bár ők gondolom nem fogják fel a dolgok közti összefüggést.
2020. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 sadam87 ***** válasza:

#12

Azt megkérdezhetem, hogy pontosan milyen maszkot szokott viselni?

2020. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
sima orvosi maszkot.
2020. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 sadam87 ***** válasza:
Értem, köszönöm. Így anyira nem meglepő, hiszen ahogy írtam a 2. válaszomban, a sima orvosi maszkok messze nem nyújtanak 100% védettséget. (Ilyet nem is állított senki.) Ahogy én is, és mások is írtuk, az ilyen maszkok inkább a kilélegzett levegőből szűrik a vírust (de abból sem 100%-osan). A belélekzett levegőt csak kis mértékben szűrik.
2020. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!