Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A poros udvari tesiórán...

A poros udvari tesiórán csuklón viselt maszk óra utáni felvételétől elkaphatnak valami betegséget vagy fertőzést a gyerekek?

Figyelt kérdés
Az öltözőtől az udvarig a folyosón maszkot kell viselniük, kint leveszik, jobb híján csuklóra teszik és így futnak, gimnasztikáznak a porban. Tesióra után vissza ugyanez. Nem tűnik túl higiénikusnak ez a megoldás.
2020. szept. 4. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
nem
2020. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Hát, gondolom ugyanazt a port fel is kavarják, be is szívják, szóval a plusz kockázat nem jelentős. De zsebe miért nincs a tornaruháknak? Az megoldaná a problémát.
2020. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudtommal zsebbe tenni se túl egészséges megoldás. Eleve tiszta kézzel kellene hozzányúlni, feltenni, levenni.
2020. szept. 4. 15:05
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Igen, és egy maszkot csak egyszer használni. De akkor lehet a zsebben a cseredarab. Felrakásnál nyilván nem ideális a koszos kéz, de ha csak a fülzsinórnál fogják meg, úgy nem gond. Ha arra akarsz utalni, hogy béna így a szervezés: igazad van.
2020. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ledöbbentem mikor mesélte a gyerek, lefeküdtek a földre a csuklójukon a maszkkal torna órán feladatot végezni. Arra voltam kíváncsi el lehet-e így kapni valamit, ha utána az arcukra teszik, nem szeretném, ha elkapna ettől valamit.

A szervezésről ne is beszéljünk, elvileg nem kell nekik, a tájékoztatóban is az van, hogy csak a felsősöknek kell a közösségi terekben, erre már első napon felrakatták velük is a kapuban. Második nap már volt, aki elhagyta, másiknak elszakadt, ők ha jól értettem papírzsepivel szerencsétlenkedtek, szép új világ :(

2020. szept. 4. 15:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!