Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lázas vagyok. Elég ha pihenek...

Lázas vagyok. Elég ha pihenek sokat, vagy szedjek lázcsillapítót? Ha igen, akkor milyet? (paracetamol, ibuprofen, metamizol)?

Figyelt kérdés

Tegnap este belázasodtam. Azóta 38 és 39 fok között ingadozik, nappal és éjszaka is.

Ti mit tennétek, elég ha pihenek sokat és kiizzadom, vagy vegyek be valamilyen készítményt? Ha igen, akkor milyet? Coldrexet (paracetamol), Algoflexet (ibuprofen) vagy Algopyrint (metamizol)?


Más tünetem egyébként nincs, van étvágyam is. 3 hétig nem fogok kimozdulni, itthonról dolgozom.


2020. szept. 4. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy hány éves vagy, milyen alapbetegségeid vannak, milyen gyógyszereket szedsz, stb.
2020. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
25 éves férfi vagyok, nincs semmi alapbetegségem és gyógyszerallergiám sem.
2020. szept. 4. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem szükséges lázcsillapítás, csak ha a közérzeted indokolja.
2020. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább egy orvosi honlapon tájékozódj:

[link]


De összefoglalom röviden: nem muszáj bevenni lázcsillapítót, csak ha jobban szeretnéd érezni magad. (Úgy tudom, nem sikerült kimutatni sem azt, hogy a lázcsillapító lassítaná, sem pedig hogy gyorsítaná a gyógyulást.)


A járvány során fölmerült, hogy bizonyos lázcsillapítók növelhetik vagy csökkenthetik a betegség kockázatát, de aztán nem igazolódtak be ezek a gyanúk, úgy tudom.


Ha paracetamolt veszel be, akkor nagyon figyelj, hogy más készítményben, amit esetleg szintén beveszel, nincs-e további paracetamol. Sajnos a májátültetések jelentős részére paracetamol dózistévesztés miatt van szükség. De egyébként tudtommal a paracetamol a legszelídebb hatóanyag ezek közül, igaz, hogy gyengébb a hatása is.

2020. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én láz esetén mindig izzasztani szoktam magam. Ehhez Kalmopyrin tablettát szoktam bevenni olyan meleg kamillateával, amilyet még éppen meg bírok inni. Azután be a takaró alá nyakig, legalább egy fél órára.


Ez nekem mindig leviszi a lázam. Az esetek 90%-ában már nem is kell bevennem lázcsillapítót. Ha mégis szükséges lenne a lázcsillapító, akkor Rubophent szoktam bevenni. De biztos jó a Coldrex is.

2020. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!