Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sima megfazastol is lehet...

Sima megfazastol is lehet olyan, hogy valaki nem érez ízeket?

Figyelt kérdés

Valamelyik este későn jöttem haza munkából és fáztam, mert csak egy póló volt rajtam. Másnap fájt a torkom, aztán elmúlt és átment kohogesbe. Néha úgy köhögök, hogy úgy érzem kiszakad a tüdőm, úgy fáj. Az orrom is elkezdett folyni, elkezdtem tusszogni és most már ízeket is tompán érzek, vagy nem olyan intenzíven.


Szóval ezek tipikusan ilyen nátha - megfazasos tünetek. Máskor is ezt éreztem miután megfaztam.


Érdemes lenne mégis így a vírus miatt dokihoz mennem, nem-e koronára utaló tünetek? Vagy hagyjam a francba..



2020. szept. 14. 03:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Hét ez mér a sokis megfézés tünetek, de igen, lehetséges.


Az étel aromáit, nem a nyelvünkel érzékeljük, ga a szagló járatok eldugulnak, kevésbé leszünk érzékenyek az ízekre.

2020. szept. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

*Hát ez mér a dokis megfézés tünetek"

Elnézést hogy félregépeltem.

2020. szept. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes lenne mégis így a vírus miatt dokihoz mennem, nem-e koronára utaló tünetek? "


Menni semmiképp, de telefonálni érdemes lenne. Az szaglás elvesztése simán lehet a koronavírustól.

2020. szept. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem párszor már sima nátha után is volt szaglás és ízérzékelés vesztés, de az összes tüneted lehet koronavírus is, csak teszt tudja eldönteni, hogy melyik a kettő közül. Érdemes orvoshoz menni, mert ha koronás vagy, akkor otthon kell maradnod, ne fertőzz meg másokat.
2020. szept. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sima náthánál is elmehet a szaglás.Inkább a köhögés ami esetleg másra utalhat.Fel kellene hívnod a dokid,majd ő eldönti mi legyen.
2020. szept. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Váladék jön fel, amikor köhögök.. Illetve be van dugulva az orrom, valószínűleg ezért is veszítettem el a szaglasom. Viszont az izérzekeles vesztes egyik percről a másikra jelentkezett.. Igazából érzem azt, hogy sosat vagy édeset eszek, max tompábban, nem intenzíven. Ez is izérzékeles vesztesnek számít? Vagy olyankor még azt sem érzi valaki, hogy sós vagy édes?
2020. szept. 14. 16:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem korona, de az is lehet hogy igen es ez esetben sok embert megfertozhetsz es felelotlenseg lenne igy "utcara" menni. Kerlek amig nem mulnak el a tunetek menjel betegszabadsagra es mindenkeppen tajekoztassad a haziorvosodat, telefonon! Jobbulast kivanok
2020. szept. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A betegszabadságot nem fizetik ki a munkahelyemen és nincs tartalekom :( ha tényleg két hétig itthon kell majd maradnom, akkor még a lakbért sem tudom kifizetni.


Az orvost felhivtam, hogy bemehetek e így a rendelőbe, hogy megvizsgaljon, de azt mondta nem. Hanem varjak pár napot és ha akkor is fennalnak a tünetek, akkor hívjam fel megint.

2020. szept. 14. 18:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Atyaeg. Azert ez durca. Remélem a oar napot otthon naradsz.

A fonikodnek meg jo lesz ga lefertozod az osszes kollegadat. Eszem megall. Sajnalom h ilyen korulmenyek kozott dolgozol de xsak van vki aki segit csalad baratok par napra. Ne menj be :(

2020. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy a vírus miatt nem tudnak biztonságiőrt felvenni, mert elvileg nem tudják fizetni, és ha a boltban lopnak, akkor tőlem vonják le, mert hogy mi az, hogy nem figyeltem eléggé. Mert ugyebár arutoltes és kasszazas mellett még legyek 100 százalékban résen, hogy még lopni se tudjanak. És egyre több a lopás nálunk, mert rajottek, hogy nincs biztiőr. Tőlem ebben a hónapban 30 ezer Ft-ot vontak le a lopások miatt. Minden egyes terméket amit ellopnak, nekem és a kollégámnak kell kifizetni. Attól függ, hogy ki volt aznap a boltban..


1 hónap múlva fel fogok mondani, csak jelenleg olyan helyzetben vagyok, hogy nem lephetek le egyik percről a másikra.


A fonokseg szlogenje "meg kell vedenunk a boltot". Mint valami katonsag vagy nem is tudom :D

De azért biztonságiőrt nem vesznek fel, ha már olyan fontos nekik a "meg kell vedenunk a boltot".

2020. szept. 14. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!