Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az emberek miért hordanak...

Az emberek miért hordanak szájmaszkot amikor az nem véd meg a vírus ellen?

Figyelt kérdés

Azt nem értem, hogy füst és gáz mérgezéskor gázmaszkot húztak a fejükre de egy halálos vírus ellen meg csak egy szájmaszkot vesznek fel?


Miért nem gázmaszkot kéne a fejünkre húzni a száj maszk helyett és kevesebb lenne a fertőzött és a halottak száma.

Illetve aki nehezebben kap levegőt a száj maszkban az a gázmaszkban jobban kapna.



Otthon a fejünkre kéne húzni a gázmaszkot amire egy (légszűrőt) vagy légző ballon erősítenénk és nem azon jajgatni, hogy jaj a hajam, sminkem stb. És egészen addig kéne rajtunk lenni míg haza nem érünk. Illetve mindenkinek a fejére kéne húznia a gázmaszkot, nem lenne kivétel. Milyen menő lenne már ha mindenki gázmaszkban sétálna és bulizna.


Tudom az evést meg kéne valahogy oldani.. Addig le lehetne venni és amint nem eszünk tovább akkor gyorsan vissza kéne húzni a fejünkre.


Ha már száj maszkra köteleznek minket akkor nem lehetne inkább gázmaszkra ami még meg is védene minket?


Ti hogyan látjátok ezt?


Kérlek mellőzzétek azt, hogy kitalált vírus stb. Csak a maszkról legyen szó ha kérhetem.



Ha a gázmaszk divat lenne az utcán akkor ti hordanátok?

Persze nem kellene egész nap rajtatok lennie.



2020. szept. 21. 10:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, a média által agymosott birka népnek hiába beszélsz, úgyis azt fogják elhinni, amit a média mond nekik.

[link]


Az a baj, hogy súlyos pénzbüntetés jár, ha nincs rajtunk. Ez a sima pénzbehajtás.

2020. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért hordják mert kötelező. Senki nem akar emiatt büntetést fizetni.
2020. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Van elég gázmaszk? Mennyibe kerül? Milyen gyakran kell benne szűrőt cserélni? Hogyan lehet benne beszélni?


Nekem túlzónak tűnik a felvetésed. Mintha a gáztűzhelyt lángszóróval gyújtanád be. És tudod azzal van a baj, hogy nem elég, hogy otthon így csinálod, hanem másokat is erre buzdítasz.

2020. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy teljes álarc kb 30000-től indul, 9 millió emberre az 270 milliárd, és akkor nem vettél bele töltetet. Fizeted?
2020. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Dr. Orbán Viktor Mihály miniszterelnök úr elrendelte, ha tetszik, ha nem. Nincs felesleges 50 ezrem a büntetésre.
2020. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4-es kérdező.

A miniszterelnök úr majd meg veszi a gázmaszkokat. Remélem nem olyan nagy gond ha kevesebb stadiont fog tudni építeni és kevesebb pénzt fognak majd elsikkasztani?

A világháborúban valahogyan minden embernek jutott gázmaszk. Akkor hogy is van ez?


3-as

Beszélni meg lehet annyira,hogy érted mit mond a másik. Én nem buzdítok erre senkit csak egy feltevés volt. Ha bele gondolsz, hogy egy mérges gáz ellen kell gázmaszk de egy halálos vírus ellen nem akkor szerintem te is máshogy vélekednél.

2020. szept. 21. 11:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a vírus nem önmagában,hanem cseppekbe tapadva jut ki a levegőbe és ezek nagyobbak, mint a gázmolekulák és a normál sebészeti maszk sokat felfog ezekből vagy akadályozza, hogy messzire jussanak. Azaz főleg az a lényeg, hogy te aki nem tudod, hogy fertőzöl, ne fertőzz másokat.

https://www.youtube.com/watch?v=NRwKzuYNB0w



Ugyanakkor védeni és véd, de tény, hogy a minősített spéci maszkok jobban védenek. Azok akik nem húzzák fel az orrukig, ha már rajtuk van és veszélyeztetettek nem is értem miért nem teszik, ugyanis a vírus az orr bizonyos hámsejtjein keresztül jut be leginkább. (azok egy részének van olyan receptora, amelyeken keresztül be tud jutni a sejtekbe.)

2020. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#7-esként javítás: Azaz főleg az a lényege a maszkviselésnek,hogy ne fertőzz másokat.
2020. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm, hogy leírtad ezeket a dolgokat. Így már jobban értem a száj maszk viselését.
2020. szept. 21. 12:17
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#4:Nagyságrendileg kb ennyiért vettek lélegeztetőgépet, amik valószínűleg a stadion beléptetőkapuk sorsára fognak jutni. Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy mindenki kapjon vagy hordjon gázálarcot. Mindkettő pénzkidobás.
2020. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!