Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hét éve tartó nyaki nyirokcsom...

Hét éve tartó nyaki nyirokcsomó megnagyobbodás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Hét évvel ezelőtt egy fürdőben voltunk, ahol valamit szépen összeszedtem és ami után a bal oldali nyaki nyirokcsomóm nagyra nőtt, megduzzadt és azóta is úgy van. Akkor nagyon beteg lettem, sokáig köhögtem és később folyamatosan tüszős mandulagyulladással küzdöttem. A mandulámat végül ki kellett venni annyira gyulladt volt. Akkor azt gondoltam, na végre, majd most szépen elmúlik a nyirokcsomó duzzanatom, megoldottuk a problémát, de nem ez történt. A baloldali bölcsességfogam is begyulladt, azt kihúzták, de a nyirokcsomó változatlanul nagy maradt. A hátsó két fogam is kilyukadt, gyökérkezelés sem segített, begennyesedtek, kihúzták de a nyirokcsomóm még mindig változatlanul egy nagy göb. Voltam már nyaki ultrahangon, ahol szépen látszódott, hogy gyulladásban van a nyirokcsomóm és biopszián is voltam, hogy a daganatot kizárjuk. Nem az szerencsére, de gyulladt, tele van baktériummal. Olykor-olykor fáj a baloldali fülem és időnként nagyon durván be is dugul. Hét éve tart már ez a folyamat és számos egyéb tünete is van ennek a gyulladásnak, például hajhullás. Nem igazán tudom kihez, milyen orvoshoz forduljak? Sajnos a fül-orr gégész a mi városunkban nagyon megbízhatatlan.

Nem a gyakori kérdésekről várom a megoldást, de lehet Ti kívülállóként tudnátok nekem tanácsot, ötletet adni! Nagyon megköszönném!

Egyébként 26 éves nő vagyok.



2020. okt. 8. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy tulsulyos? Dohanyzol?
2020. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem. 173 cm és 60 kg vagyok és nem dohányzom
2020. okt. 8. 10:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kiműttetném a nyirokcsomót, de komolyan. Mivé testszerte több száz van, semmit sem befolyásol 1 db-nak a hiánya. Egyébként ha jól tudom, ez egy bevett eljárás, ha hosszan tartó gyulladásban van a nyirokcsomó és kezelésre nem reagál. Először mondjuk antibiotikumot szednék, de gondolom te ezen már túlvagy.
2020. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megfordult már a fejemben a műtét, de még sosem jártam utána
2020. okt. 8. 14:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!