Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szedek b c vitamint, és úgyis...

Szedek b c vitamint, és úgyis lebetegszem. Ilyen létezik?

Figyelt kérdés

2 hónapja voltam utoljára beteg, erre tessék, most megint beteg vagyok. Náthás vagyok egyenlőre.

Mit szedjek, hogy erősítsem meg az immunrendszeremet?

Szedek rendszeresen b c vitamint. Barátnőm testvére beteg, talán ő tőle kaptam volna el? Van herpeszem a szájam belül.


Mit szedjek, hogy ne legyek beteg? Ez már a 3. Eset mikor beteg kezdek menni.


2020. okt. 9. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
19%

Szia! A vitaminok szedése csak akkor segíthet, ha hiányállapotod van. Például, ha C vitamin hiányod van és emiatt nem működik megfelelően az immunrendszered, akkor jótékony hatású, ha szeded, hogy elérd a "normális" állapotot, szintet. Afelett hatástalan, nem tudod vele tovább erősíteni az immunredszered és mással sem. A helyedben elmennék a házi orvosomhoz és tanácsot kérnék, mert egy-két kérdésből ő ki tudja deríteni, ha valami hiánybetegséged van és ha ő ír fel rá vitamint, olcsóbban meg tudod venni. D vitamin hiány is lehet akár, azt pedig vérvétellel lehet megállapítani. Persze, bárkitől elkaphattad a náthát, de ha többet érintkeztél beteg ismerősöddel, akkor valószínűbb, hogy tőle, ezt így nem lehet megmondani és nincs is értelme. :)

Ha nem szeretnél orvoshoz menni, akkor esetleg D vitamint is próbálhatsz, csak vigyázz, hogy ne adagold túl, valamint azt érdemes K vitaminnal kombinálni.

2020. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
55%

Már csak azért is biztos, hogy D-vitamin-hiányod van, mert nem mászkálsz meztelenül egész nyáron reggeltől estig. Remélhetőleg.

A D-vitamin csak jelentős energiabedobással adagolható túl: napi 50.000 NE több héten át. De az igaz, hogy K2-vitamin nélkül veszélyes szedni, mert megemeli a vér kalciumszintjét és a kalcium lerakódik az erekben, lágyszövetekben, ha nincs ott a K2.

A C-vitamin nem előz meg, viszont nagyobb dózisban (1-3000 mg) gyorsítja a betegség lefolyását, erről volt valami nagy vizsgálat.

A D-vitamin viszont ellenállóbbá teheti a szervezeted és szintén gyorsítja, enyhíti a betegségek lefolyását. Szerencsére most a korona miatt sokat tanulmányozzák és egyre több jó összefoglaló cikk jelenik meg róla. Napi 2-4000, de néhol 10.000 NE-t is javasolnak. (A szükséges K2 vitamin pedig 200 mcg a nagyobb D-dózisokhoz, magas transzizomer tartalommal.)

A Béres-cseppnek is igazoltan pozitív hatása van mind megelőzésben, mind kilábalásban.

Szerintem nem kell keresgélni, hogy kitől kaptad el. A vírusok különböző mennyiségben állandóan körülöttünk vannak, az pedig állandóan változik, hogy mennyire fogékony rá egy szervezet. Még lelki okai is lehetnek, pl. le vagy törve vagy ideges vagy valami miatt és a stressz teljesen odatesz az immunrendszernek, úgyhogy amikor pont arra jön két vírus, te rögtön ágynak esel tőle. Máskor meg nem.

Még esetleg probiotikumot érdemes szedni, az immunsejtek többsége a bélben van, nem mindegy a bélflóra állapota sem.

2020. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!