Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Összesítő kérdés, aki már...

Összesítő kérdés, aki már elkapta a koronavírust, esetleg túl is van rajta?

Figyelt kérdés

A részletek:


1) aki elkapta, mennyi ideig volt beteg, azaz amíg valamilyen tünete volt(napokban számolva)?

2) mik voltak a tünetek, sorrendben, ebből melyik mennyi napig?

3) karanténba mennyi napig volt(ál) zárva?

4) azonnal vissza tudott-e/tudtál-e térni a hétköznpai rutinba (munka, tennivalók), ahogy vége lett a karanténnak?

5) mit gondolsz, hol kaphatta(d) el?


/Tudom, hogy ezt részletenként már sokszor feltették, de itt most egy összesítő kérdés formájában érdekelne ez az egész folyamat, minden, ami a korona vírus lefolyásához kapcsolódik/


Köszi



2020. okt. 10. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

A pàrom egészségügyben dolgozik. Ő elkapta.

Semmi tünete nem volt, illetve volt izomfàjdalom, de mivel több havi edzést hagyott ki, és akkoriban kezdte újra heti 4 alkalommal, ezért arra gondoltunk attól (azóta se tudni végülis melyik okozta)

A munkahelyén megcsinàltàk a tesztet, ami kimutatta az antitestet. Tehàt màr túl volt rajta, nem volt karanténban egy napot se.

2020. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1-2. Fejfájással indult pár nappal a megfertőződés után, az 5. napon lett lázam, utána teszteltek. A láz nem volt magas (38 körül), és lázcsillapító levitte. 3 nap után ez teljesen megszűnt. Enyhe köhögés még 2-3 hétig volt, nehezebben történő légzés 1-2 esetben az elején, de ez nem volt vészes, csak éreztem, hogy nem kellemes.

3. 20 nap után oldották fel a karantént, de a határozat a hatósági karanténról tünetek kezdetél számítva 2 héttel később jött csak meg (hivatalosan előtte mozoghattam volna, ha akartam volna)... Akkor már a tényleg ritka, kisebb köhögéseket leszámítva tünetmentes voltam, így lehetett is kérni a feloldást.

4. Én végig tudtam otthonról dolgozni.

5. Munkahelyen kaptam el, volt közvetlen kontakt.

2020. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
A tünetek közül kihagytam, hogy a láz elmúlása után még 1 hétig elég gyengének éreztem magam.
2020. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

1: Nem voltam beteg lényegében tőle, csak pszichésen viselt meg a korlátozás, de az nagyon.

2: Nem volt szinte semmi tünet, csupán egészen minimális, még egy megfázásnál is gyengébb volt.

3: Két hét. Na ettől viszont beteg voltam.

4: Ezzel nem volt gond.

5: Halvány lila gőzöm sincs, de nem is érdekel, mert tök mindegy.

2020. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Az 1 hétig gyengének éreztem magam tünet miért lett lepontozva? Ennyire hihetetlen? :D
2020. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

én nem pontoztam le senkit, szóval passz. Amit itt látok azok sztem a "hasznos" kategória mind

2020. okt. 11. 16:37
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem is neked írtam, csak láttam, hogy eléggé le lett húzva valakik által, pedig tényleg így volt. :)
2020. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Azt hittem tudod, hogy itt nem az alapján megy a pontozás, hogy hasznos-e a válasz, hanem hogy egyezik-e a pontozó véleményével.
2020. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Az lehet, de ez nem vélemény volt, hanem tény. :D Én már csak jobban tudom, milyen tüneteim voltak, mint mások. :D

De lehet valaki így gondolkozik, hogy hm, fejfájás, jó, az oké, elhiszem, hm, láza volt, ááá, az biztos nem, de köhögött is, naaa, ezt elhiszem, ez jó!

2020. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
NEkem iszonyú hát- és fejfájással, fáradtsággal kezdődött, a harmadik napon lettem lázas. Négy nap 38,5 környékén, szedhettem bármit, utána kezdtem köhögni. Három hét után a hátam fáj még mindig, és nulla energiám van bármihez. Tegnap annyit csináltam, hogy a férjem ment a hétvégi házunkba valami szerszámért, vele mentem, fél óra autóban ücsörgéstől elfáradtam. 43 vagyok, teljesen egészséges, sportos.
2020. okt. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!