Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ajánlanátok olyan C vitamint,...

Ajánlanátok olyan C vitamint, ami minimum 1000 mg-os, és nem óriási kapszula formában kell bevenni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán bírom lenyelni ezeket a borzasztó, óriási kapszulákat. A laposakkal nincs baj, de ezek a mindkét oldalról domborúak egyszerűen megakadnak a torkomon...

Jó lenne valami olyan, ami normálisan lenyelhető. Vagy kisebb tabletta, vagy lágykapszula, esetleg vízben feloldható por, vagy bármi, ami bevált.

Láttam gumivitamint is, de eddig csak gyerek verzióban, és nem ilyen nagy C vitamin tartalmút.

Multivitamin is szóba jöhet, ha abból van nekem való méret. :)



2020. okt. 20. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
C-vitamin Teva rágótabletta. Igaz az csak 500mg, de kettőt veszel be akkor belőle egy nap.
2020. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tartozik konkrétan a kérdéshez, de nagyobb adagoknál romlik a felszívódása. 200mg-nál ez még 100%, 1000mg-nál nagyjából ugyanannyi szívódik fel, mintha 250mg-ot használnál. Persze, ha késleltetett felszívódású, akkor az arány az jobb.
2020. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Én a liposzómás C-vitamint ajánlom, ez folyékony és a legnagyobb felszívódási képességgel rendelkezik, azonban olcsónak nem nevezhető.
2020. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-es.

Neked is köszönöm 2-es. Akkor tulajdonképpen elég is lehet ez az 500mg-os rágótabletta. A semminél ez is jobb. :)

2020. okt. 20. 21:07
 5/12 A kérdező kommentje:
Utánajárok a liposzómás C vitaminnak is, köszönöm. Bármi jó, ha nem fulladok meg tőle. :)
2020. okt. 20. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:
Törd porállagúvá. Vagy aszkorbinsav por.
2020. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Viszont én a nyelési nehézségedet kivizsgálnám, komoly betegség tünete is lehet. Szívesen és jobbulást.
2020. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A maradék arra a sorsra jutott. De nem az igazi így. Nyilván elfogyasztom, csak keresek egy megoldást mire ez így elfogy.

Hát nem gondolom egyedinek a problémát, az ismerőseim 50%-a ugyanígy van ezzel. Egyébként a normál méretűekkel semmi gond nincs, de ez a minden irányban közel ugyanolyan kiterjedésű darab valahogy nem akar lemenni, szóval inkább nem kínzom magam.

2020. okt. 20. 21:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Értem, tehát akkor csak tablettákkal van a gond, ételekkel nincs?
2020. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem-nem. Semmi mással. Csak ezekkel az óriás tablettákkal.

Magnézium pl. laposabb, azzal semmi bajom. Meg fájdalomcsillapítót is simán be tudom venni.

2020. okt. 20. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!