Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerinted megfelelő a járvány...

Szerinted megfelelő a járvány kezelése idehaza?

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 23:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, hogy nehéz ezt így eldönteni. Azt gondolom, hogy jelenleg ez kevés és logikátlan, de azért kormányzati szinten teljesen más dolgolat is figyelembe kell venni. Nyilván lesznek ennek még áldozatai és természetesen valamilyen szinten politikai döntések is születnek, amik nem éppen a lakosság érdekeit szolgálják.
2020. okt. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
48%

12. Hivatalosan több mint 60 000! Ember beteg covidban Magyarországon a világban többen kapták el mint ahány halott volt a 2. Világháborúban. Megkérdőjelezni, hogy van e járvány nem vall épp elmére.

17. Önként mondok le manipuláció hatására a szabadságomról? Veled ellentétben ésszel élek és marciusban nem mondtam le a szabadságomról mert csa pár megbetegedés volt lokáisa ne járvány.De szeptember óta sajnos már bárkitől el lehet kapni a vírust. És miután egy 25 éves barátnőm kórházban végezte egy kolléganőm a családjával együtt 1 hónapra kidőlt és most a húgom családja is fertőzött lett és finoman szólva sincsenek jól, veszélyeztetettként bizony önként lemondok dolgokról, persze messze ne kéne annyi dologról lemondaom ha a társadaom minden tagja komolyan venné a védekezést. De ez nem felesleges idő, ez is az élet része.legalább végre megtaulok angolul és mire vége a járványnak ahelyett, hogy maradadó egészségkárosdát szenvednék vagy belehalnék dobbanthatok ebből a lepra országból a tengerpartra.Nekem ez lebeg a szemem előtt!

2020. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
51%
Még annyi hogy itthon csak látszatintézkedések vannak. Maszk nem szakszerű használatot csak névelgesen bűntetik. Karantén elhagyási bűntetést hiába szigorították ha nem tesztelik az egy háztartásban élőket. Tesóm gyereke covidos. Tesztelték pozitív. A másik gyereket és a szülőket nem tesztelték ők nincsenek karanténben jöhetnek mehetnek ha akarnak. Csak a lelkiismeretükön múlik, hogy ők nem teszik. De mások igen. Nem mellesleg tesóm betelefonált a suliba az igazgatónak mi a helyzet kérte szóljon az osztálytársaknak tanároknak. Igazgató közölte hogy nem szól és ő se tegye ne keltsen pánikot. Húgom felhívta ennek ellenére a szülőket. Pár napra rá 14 igazolt covidos volt az osztályban. Remélem érthető hol van itt a probléma. Kellenek a szankciók ha a nép ilyen birka.
2020. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
52%
27. Igazad van mert te az értelemes emberek taborát erősíted csak túl naív vagy. Az hogy a boltban meg a bkvn kötelező a maszk tulajdonképpen azt valósítaná meg hogy aki akar élhessen védetten mert boltba muszáj menni, aki dolgozik közlekedni kell. Aki nem akarja veszélyeztetni magát nem megy olyan helyekre ahol tömeg van akit meg nem érdekel meg van a lehetősége rá. Csakhogy az emberek egy része ahol kötelező sem veszi fel barmilyen bűntetéssel fenyegetnek. Ezekkel nem tudsz vitázni mert ők nem kompromisszumképesek. És ugyan ezek az emberek a munkahelyeken is ott vannak és az 500 fős buli után ott sem veszik fel a maszkot akkor sem ha kötelező lenne. Pedig felelőlem azt csinál amit akar ha én nem vagyok ott, az ő dolga. Ezért kellenek a korlátozások mert sajnos egy réteg semmi másból nem ért.
2020. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
68%
Es akkor mi a valasz? Hogy mi vagyunk a megvezetheto reteg, aki felveszi a maszkot.
2020. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
40%
Ne abból induljatok ki, amit a szenzációhajhász újságok írnak. Minél tovább vagyunk bezárva, annál kevésbé fogják betartani az emberek a szabályokat, és előbb utóbb úgyis át kell esni rajta, tehát itt az egészségügyi kapacitások a mérvadóak. Ez viszont nem függ az ország fejlettségétől, mert sok olyan elmaradott ország van, ahol bár az egészségügy szinvonala elég gyatra, de a kapacitás nem gond, míg a fejlett országok inkább a modern ellátásokra rendezkedtek be, ahol gyorsan és hatékonyan ellátják a betegeket, de pont emiatt nem volt szükség nagyobb kapacitásra. E tekintetben tehát akár azt is lehetne mondani, hogy túl szigorúak a korlátozások, de hogy valójában mi áll a háttérben, azt mi kisemberek úgysem fogjuk megtudni soha.
2020. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
13%
#37: Én meg inkább azt látom, hogy akik most alaptalanul félnek, azok nem kompromisszumképesek. Szóval tipikus patthelyzet. De lehet, hogy pont ez volt a cél, egymásnak ugrasztani e tekintetben is az embereket, hiszen oszd meg és uralkodj.
2020. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
12%
Mindenki úgy viselkedik, mintha korábban még sosem lett volna beteg sem ő, sem a rokonai. Javaslom a sok pánikoló rinyálónak végigcsinálni egy hasnyálmirigy-gyulladást, aztán majd akkor beszélhetnak arról, hogy milyen beteg volt a koronavírustól!
2020. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
77%

36. "Úgyis át kell esni rajta" Nem kell átesni rajta!!! Mellesleg értelme sincs mert ez nem báranyhimlő és nem leszel egy életre védett. Ha nem termel antigent a szervezeted semmilyen vedettséged nem alakul ki, azonnal fertőződhetsz újra. Ha termelt antigént a szervezeted akkor max 6 hónap és újra indul a buli. Nem mellesleg ezt a bulit nem mindenki éli túl. Úgyhogy személy szerint kihagynám.

38. Eszement a válaszod. Ha már szenvedett valaki akkor benrvez önként erre a szarra szerinted? Én voltam nagyon beteg, ráadásul fiatalon influenza szövődménye miatt életem végéig lelkileg és fizikailag hordani fogom a nyomát. Pedig az "csak" az influenza volt. A francnak hiányzik egy tüdőgyulladás. De megnyugtatlak semmi mást sem szeretnék elkapni. Ki az a hülye aki szeret beteg lenni? És ha már divatba jött a maszk én tuti hordani fogom minden télen és minden orvosi rendelőben a jövőben is mert sokkal jobb mint a betegség. ;) Előbb kellett volna népszerűvé tenni!

2020. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
77%
Alaotalanul félnek akik nem kompromisszumképesek? Már bocs de én nem megyek közösségbe felveszem a maszkot ahol kell mag ahol úgy ítélem. Én nem vagyom kompromisszumképes mert elvárom hogy a boltba meg a buszon felvegye más is? Meg munkahelyen a közös terekben ahol szintén kötelező? Én ezeket a helyeket nem tudom kikerülni!!! Felőlem Jóska meg Mari felnyalhatja a pultot minden este és ihat mindenki poharából vagy elmehet az összes foccimeccsre de azok eheszségét ne veszélyeztesse akik szeretnék megóvni azt. Nyilván nem a focimeccsen meg a kocsmában várom másoktól hogy maszkba üljenek mert nem megyek oda. De ahova muszáj és kötelező is ott jogosan varhatom! Itt nem velünk van a gond!
2020. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!