Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Félek hogy elkapom a koronavír...

Róbert dávid kérdése:

Félek hogy elkapom a koronavírust,hogyan védekezzek ellene?

Figyelt kérdés
Biztos nem én vagyok az egyetlen aki ettől fél,de már mindenre azt hiszem hogy covidos vagyok.29/F

2020. nov. 6. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Hordj száj/orr maszkot, ne nyúlj sokat kezeddel az arcodhoz, pláne a szemedhez és moss gyakran kezet. Tarts megfelelő távolságot embertársaidtól, ne menj zsúfolt zárt helyekre. Ennél többet aligha tehetsz.
2020. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Ezen kívül még érdemes D-vitamint szedned, napi 2000 NE mennyiségben. Ez mindenkinek ajánlott november 1-től tavaszig, és ráadásul lehet, hogy használ a koronavírus ellen is. Ne ijesszen meg, ha a doboz szerint ez sokszorosa az ajánlott mennyiségnek: ennyivel nőtt az ajánlás pár éve és a dobozokon levő táblázatokat még nem frissítették.
2020. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Amit én csinálok:

- ahol kötelező ott ffp2/ffp3 maszkot használok

- rendszeresen kezet mosok / fertőtlenítek

- nem tömegközlekedek

- utcán is próbálom tartani a távolságot

- liftbe csak egyedül szállok be

- C és D vitamint szedek

- nem megyek vendégségbe

- hetente tesztelem magam

2020. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sisiwrc ***** válasza:
18%
Sehogy
2020. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Tudatosan. Ha félsz és arra gondolsz, hogy elkapod, el is fogod. Nekem azok az ismerőseim, akik szerint ez nem komoly, és túlzók a korlátozások, nem kapták el, vagy ha el is kapták, akkor szinte tünetmentesen, nevetve túl voltak rajta. Viszont akik féltek, azokat nagyon megviselt. Kórházba nem került ugyan senki, de egyértelműen lehet a tudattal, félelemmel, bacikkal telelévő túlzott maszkviseléssel befolyásolni a dolgokat. A mentális egészség az első!
2020. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!