Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tanár COVID pozitív lett és...

Tanár COVID pozitív lett és az egész osztályt 10 napos megfigyelési karantén alá helyezték, ezzel a szülők is karantén alá kerültek?

Figyelt kérdés
Én sokadszorra olvasok el 10 oldalnyi szöveget, de nem világos számomra, hogy szülőként lemehetek-e bevásárolni. Nekem úgy tűnik, hogy jogilag csak a gyereket helyezték karantén alá, és a szülő feladata, hogy ezt biztosítsa, de a szülő nincsen karanténban. És elvileg a gyereket 10 napra be kell zárnom a szobájába, sétálni se vihetem le parkba. Hogy van?

2020. nov. 11. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem.

A tanár a beteg, az osztály a közvetlen kontakt, a gyerekek családja nem érintett.

2020. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
78%
Szerintem hívd fel a kormányhivatalotok népegészségügyi osztályát, ők intézkednek. Mi ugyanebben a cipőben voltunk, csak ovis gyerekkel. Ő karanténba került, mi, a szülei nem )igaz ő is csak 1 napra, mert utólag tették karanténba, ilyen is van!)
2020. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bezárni a szobába. A wc-re kiengedheted :)

(természetesen a házon belül szabadon közlekedhet, természetesen a ti érdeketek, hogy még ti is minél kevesebbet találkozzatok vele személyesen)

2020. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem kaptál határozatot a karantenrol, akkor mindent szabad. Én az ismerőseinek is azt javasoltam, hogy kussoljanak, ha bármi tünetük van, ne diszkriminálják őket
2020. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy leírtad: csak a gyerek van karanténban, te nem. Egyébként írásban nem kaptatok róla határozatot, hogy pontosan kiről is van szó? Ha csak az iskolán keresztül értesültetek róla, abból is következik, hogy csak a gyerekre vonatkozik.
2020. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
7 éves gyereket szobafogságra ítélni 10 napra, ez elég durva
2020. nov. 13. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Értsd már meg, hogy nincs szobafogság...
2020. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!