Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha minden közterületen kell...

Ha minden közterületen kell maszkot viselni, az azt jelenti, hogy akkor is kell, ha csak az utcákon gyalogol valaki?

Figyelt kérdés

2020. nov. 12. 00:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mi számít közterületnek?
2020. nov. 12. 00:06
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
A polgármester fogja kijelölni azokat a helyeket, ahol kötelező a maszk.
2020. nov. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Persze. A járdákon is csomó ember lehet, most akkor ne húzzon senki maszkot, mert mindenki úgy is csak gyalogol? Ez így butaság lenne.


De amúgy igen, a polgármester jelöli kell, hogy hol kell maszk. Az én városomban pl. 4 park kivételével mindenhol kell maszk. Igen, utcán is. Mindenhol. De a másik város, ahova szoktam járni, ott csak 6 utcát jelöltek ki, ahol kell maszk.

2020. nov. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

A polgármestered mondja meg, hogy pontosan hol kell és hol nem. Nálunk pl. a belváros központi részén kell, de a körülötte lévő utcákban nem.

A legtöbb városban nagyjából úgy van, hogy a belváros forgalmasabb helyein kell meg a buszmegállókban (ott eddig is kötelező volt), és pl. a parkokban majdnem biztos, hogy sehol nem kell. De nézz utána, a polgármester nálatok is tuti elmondta, leírta már valahol.

2020. nov. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Bocs hogy kérdésben kérdezek, de azt hol nézitek meg hogy hol kell és hol nem? Dunaújvárosban lakok, holnap mennem kell a városban elég sokat. Keresgéltem ma a város hivatalos weboldalán, de nem találtam semmi erre vonatkozó infót.
2020. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

#5 [link]


(két másodperces google keresés... egyébként meg a főoldalon van)

2020. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Köszönöm!

(Ezek szerint több oldala is van a városnak, én a .com-ost néztem.)

2020. nov. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Persze viseljen mindenki maszkot és senki se lélegezzen be friss levegőt. Ettől lesz az ember beteg és nem a covid virustól. Amúgy nem furcsa az hogy még a sima náthát is akinek van hőemelkedése azt ráfogják hogy elkapta a koronát. Tehát hülyeség az egész ahogy van.
2020. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
#8 Azért ennyire nem kell kétségbeesni. Ahova friss levegőt szívni mész (park, liget, erdő, stb.), ott nem kötelező. A város forgalmas helyein kötelező, ahol amúgy is csak kipufogógázt meg mások taknyos-csulás leheletét szívnád be, gondolom nem ilyen helyekre jársz levegőzni.
2020. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
@8 Nyugi, nem ott kötelező, ahova levegőzni mész.
2020. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!