Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rettegek, rémálmok gyötörnek,...

Rettegek, rémálmok gyötörnek, sírógörcsöket kapok, lelkibeteg vagyok a covidtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta félek a haláltól vagyis inkább attól, hogy mi történik a halál után.

De most sokkal jobban rettegek attól, hogy édesanyámnak esik baja.

Közelít a 60.életévéhez, cirka 20 éve műtötték a szívét, magas a vérnyomása(170körül), asztmás és túlsúlyos.

Rettegek nem tudom mi lesz.

Valaki tud valami jót mondani?

18/L


2020. nov. 12. 19:13
 1/10 anonim válasza:
83%
Engedd el a témát, ne olvasgasd a híreket, ez tart mindenkit rettegésben... minden nap ontják a médiában, hogy mind meg fogunk halni. Nem tesz jót. Kicsit kapcsold ki, és nyugodj meg. Jó egészséget nektek!
2020. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szia, ne nezz híreket! En is eszrevettem h akkor panikolok a sok hülyeségtől amit nyomatnak. Volt egy het h tv nélkül voltam, teljesen nyugodt hetem volt!
2020. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Dobd ki a tévédet.
2020. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
remélem csak viccelsz mert ha nem akkor pszichólógus kell. Minden esetre be ne kapcsold a híreket
2020. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben.
2020. nov. 12. 21:53
 6/10 anonim ***** válasza:
A 170-es vérnyomást pedig kezelni kellene.
2020. nov. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha megszünteted valahogyan a rettegésedet, attól még csak neked lesz jobb. Persze ez is fontos, de jobb lenne 2 legyet ütni egy csapásra. Rendbe kellene tenni anyukád egészségi állapotát és akkor a járvány elmúltával sem kellene aggódj miatta.

Persze tudom, hogy nem egyszerű, az emberek külső befolyás hatására ritkán kezdenek el változtatni az életvitelükön. Legyél ügyes, puhatold ki anyukád "gyenge pontjait", hass rá érzelmileg és érd el valahogy, hogy ő maga akarjon tenni a saját egészsége érdekében. Te pedig támogasd mindenben.

Hidd el, a te rémálmaid is meg fognak szűnni.

2020. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dolgozik? Nem tud home office-ból dolgozni? Ha nem a lakásban van, hordja rendesen a maszkot. Lehetőleg jobb fajtát, ami teljesen takarja az orrát és a száját, pl. KN95-öt. Ha szemüveges, az jó. Ha nem szemüveges, akkor viseljen álszemüveget. (Az arcpajzs még jobb, csak maszk+arcpajzsban tényleg nagyon nehéz levegőt kapni). Szedjen C és D vitamint. Fertőtlenítse, mossa gyakran a kezét. Próbáljon meg egészségesebben táplálkozni, sok gyümölcsöt egyen. Ha picit, nem drasztikusan fogyna, az jót tenne a vérnyomásának is. Kitartás! Ez a vírus kiszámíthatatlan. 103 éves ember is volt, aki kigyógyult belőle, nem lehet tudni, kire hogy hat. Minden bajt nem tudsz megelőzni, gondolj erre, amikor elfog az aggodalom. Az emberre sok veszély leselkedik, bármikor elüthet egy autó, pl. Meg kell tenni minden tőlünk telhetőt, hogy a veszélyeket elkerüljük, és akkor jobbak lesznek az esélyeink. Anyukádnak úgy tudsz a legjobban segíteni, ha vidám, pozitív, bizakodó maradsz, és jó tanácsokkal, lelki támogatással segíted.
2020. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! A legtöbb, amit megtehetsz az az, hogy próbálod úgy védeni anyukád, ahogy csak tudod. Viseljél maszkot amikor kint tartózkodsz minden esetben, moss kezet gyakran és csak akkor menj emberek/tömeg közé, ha nagyon fontos vagy muszáj. Ezekkel máris nagyon lecsökkented az esélyét, hogy anyukád elkapja a vírust.

Emellé, ha eddig nem tettétek volna, mindketten szedjetek vitaminokat (főleg C és D vitamint, a magyarok nagy százaléka vitaminhiányos és ez a kettő vitamin az alapköve a jó és erős immunrendszernek), neked pluszban tudom ajánlani magnézium és B-kompex szedését, mert jók az idegrendszerre (én is szedem, mert hasonlóan stresszes tudok lenni egyes szituációkban és miatt).

Próbálj meg nem erre rástresszelni, gondolj arra, hogy te a legtöbbet megteszed, hogy elkerülj mindenféle bajt. Ne stresszelj azon, amin nem tudsz változtatni te magad jelen pillanatban.

Igyál meg valamilyen nyugtató gyógyteát (kamilla, citromfű), próbáld lekötni magad és gondolj a jó dolgokra! Tudom, hogy nehéz és könnyű mondani, viszont próbálj meg nem túl ráfeszülni ezekre, mert akkor önmagad teszed tönkre lelkileg és érzelmileg. Eseteg szerezz be nyugató és altató hatású természetes tablettát. Nekem ez a féle vált be és sokkal nyugodtabban alszom, emellett természetes is: [link]

Anyukádnak valahogy az egészségügyi állapotát javítani kellene. A vírus enyhüléses időszakában vagy után próbáld meg szakértőhöz vinni, hogy minél több problémáját orvosolni tudják. Addig is jó egészséget mindkettőtöknek, ne aggódj, minden rendben lesz!

Ha bármi kérdésed van, akkor nyugodtan írj privát üzenetet, remélem tudtam segíteni!

2020. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tesztelt emberek 8,5 százalékánál lehet kimutatni a fertőzöttséget.

Az aktív fertőzöttek kb 3 ezreléke hal meg.

Ott sem kizárólag a covidban, csak jelen volt a szervezetében.

Akkor mi a vergenyős lóafszt kellene ezen összeszarni magát mindenkinek?

2020. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!