Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan és miből lehet azt...

Honnan és miből lehet azt tudni hogy súlyos vagy enyhe lefolyású covid beteg leszek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 30. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
No, erre én is kíváncsi lennék.
2020. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Angel3000 ***** válasza:
Szia, sok minden befolyásolhatja, pl: normális e a vèrnyomásod, van e sziv ès keringèsi problèmáid, vagy e asztmád, cigarettázol e, van e depressziod. Ha teljesen egèszsèges vagy, akkor nem lesz súlyos lefolyása a Corona virusnak. Felhivom a figyelmedet, hogy C ès D ès Zink napi fogyasztása fontos!
2020. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, az a legfontosabb.
2020. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Soha nem tudhatod, hogy mire hogy reagál majd a szervezeted, nincs objektív mércéje. Én pl szinte soha nem vagyok beteg, ha mégis, nagyon enyhe, elhanyagolt tünetekkel túl esek rajta 1-2 nap alatt, a büdös életben nem voltam influenzás, míg mások napokon keresztül hangosan visítanak a budin, ha hányós hasmenős vírus van, addig én egy fosással túljutok rajta, ha elkapom egyáltalán (nem szoktam).

Ehhez képest pár éve kaptam egy fertőzést, amin más ember átesik gyerekkorában, akkor egy újabb átlagos náthának tűnik, én meg olyan máj-és lépgyulladást kaptam tőle, hogy fél évig nem sportolhattam a máj-és lépruptúra veszélye miatt.

Nem lehet előre megjósolni, egy betegségre adott reakció függ: mennyi fertőző ágens jutott a szervezetedbe; aktuálisan van-e bármi, ami ellen küzd az immunrendszered, még ha nem is tudsz róla (valójában az immunrendszer szinte állandó küzdelmet folytat anélkül, hogy bmilyen tüneted lenne, pont ez a lényege); van-e bármi, ami aktuálisan vagy krónikusan csökkenti a szervezet védekezőképességét (épp nem fogyasztottál mostanában elegendő friss gyümölcsöt, stresszelsz vmin, kialvatlan vagy); van-e bmilyen betegséged jelenleg (nem csak alapbetegségre gondolok, elegendő egy gyulladt fog is); kell-e aktuálisan olyan gyógyszert szedned, ami csökkenti a szervezet védekezőképességét (ez lehet akár egy antibiotikum kúra is a gyulladt fogad miatt). Lehetne folytatni. Az immunrendszer valójában még egy szinte feltérképezetlen területe az orvostudománynak, épp csak hogy a felszínt kapargatják.

2020. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!