Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minden intézkedés helyes és...

Minden intézkedés helyes és jó dolog vagy van olyan ami felesleges és hülyeség? (pl. kötelező közterületi maszkhasználat, éjszakai kijárási tilalom, idősáv bevezetése)

Figyelt kérdés
2020. dec. 1. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Az idősáv. Annak nem látom értelmét. Konganak a boltok az ürességtől.
2020. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az idősáv ebben a formában többet árt, mint használ. Az ingyenes parkolásnak örülök, de nem igazán értem, miben segíti a védekezést. Kijárási tilalom talán nem hülyeség, persze aki házibulit akar tartani, így is meg fogja oldani. A kültéri maszkhordás forgalmasabb helyeken indokolt.
2020. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt tartom ostobaságnak, hogy egymásnak ellentmondó intézkedések születtek.

Mindenkinek saját magáért(családjáért) kellene felelősséget vállalnia.

Aki veszélyeztetett csoportba tartozónak érzi magát, az tegye meg, amiről úgy érzi, hogy a védelmét szolgálja.

Minden más korlátozás teljesen értelmetlen.

Nem stresszelném az embereket naponta az értelmetlen számadatokkal.Ettől sokkal riasztóbb statisztikai adatok vannak millió meg egy témakörben.

És igen...Az egészségügy, meg a helyzete, na az sokkal inkább riasztó.

Egy kezemen megtudnám számolni az elmúlt 10 évben hány embertől hallottam pozitív véleményt az ott dolgozókról. Naponta lát, hall,olvas az ember olyanokat, amitől az emberek haja az égnek áll.

Ez nyomasztóbb, mint az összes negatív dolog, amit eddig a koronáról hallottam.

2020. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az idősávot értelmetlennek tartom.
2020. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tömegrendezvények betiltásán kívül nagyjából minden értelmetlen volt. Gyakorlatilag nem hoznak semmit, de legalább aránytalanul korlátoznak. Maszkot "befele" védőt kellene viselni, opcionálisan.
2020. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3: "Egy kezemen megtudnám számolni az elmúlt 10 évben hány embertől hallottam pozitív véleményt az ott dolgozókról"


Akkor tedd hozzá még egy ujjadat, nekem csak pozitív tapasztalataim voltak a dolgozókkal kapcsolatban. A körülményekről nem ők tehetnek.

2020. dec. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Szerencsés vagy hogy ezt így látod.

Anyukám 3 napja jött haza a kórházból, idős nénikkel volt egy szobában (Nem korona)

Az egyik néni reggel kért ágytálat, de mondták hogy végezze el a dolgát,úgyis van rajta pelenka.

Szegény ragaszkodott volna az ágytálhoz, de nem igazán törődtek vele.

Délután 4kor még nem cserélték le a pelenkát alatta. Tudod az ilyet ép elmével nehéz lehet megélni.

Ehhez nem kell sokminden, legfőképp nem a körülményekben keresni a hibát.

És igen, tudom ,hogy nem szabad általánosítani, mert biztosan vannak kivételek,de annyira ritka,mint a fehér holló.

Ezer ilyet tudnék neked mesélni, amikor nemtörődöm, lekezelő, bunkó stílusban viselkednek az emberrel,amihez csak némi emberség kellene és kompenzálni tudnák a rendszer hiányosságait.

2020. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem a legértelmetlenebb intézkezéd az, hogy van ez az idősáv - bár most már ezt is eltörölték, mert a kormány is belátta, hogy nevetséges. Remélem, nem is lesz többször ilyen. :)


További szép estét kívánok!

2020. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!