Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi is elkaphattuk vagy nincs...

Mi is elkaphattuk vagy nincs okunk félni?

Figyelt kérdés
Tegnap derült ki, hogy párom anyukája az orvos szerint koronavírusos lett, egésznap hányt, hasmenése, láza volt. Az elmúlt 2 hétben párom találkozott vele egyszer kétszer, én kb egyszer de ezek nem órákig tartottak, pár percig. Van okunk félni? Egyelőre nem észleltünk tüneteket magunkon.

2020. dec. 15. 05:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Van.

Aki fertőz, az másodpercek alatt fertőz.

Fokozottan vigyázzatok.

A feleséged kontakt.

Nem szabad felületesnek lenni.

Tünet nélkül is lehettek hordozók.

Ráadásul még benne vagytok a lappangási időben.

2020. dec. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Feltétlenül hívjátok fel a családorvosotokat.

Szedjétek a Bio Zink-et, D-vitamint, C-vitamint.

2020. dec. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Lehet sokat hordta a maszkot és Legionellózist kapott.

[link]

2020. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
A kórház veszélyes, ott hagyj fel minden reménnyel.
2020. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%
És #1 kommentjénél megfigyelhetjük milyen a tipikus rettegő......
2020. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom miért pontozzátok le az 1-est. Teljesen korrekt válasz. Saját bőrömön mondhatom, hogy 1 perc közelben tartózkodás alatt elkaptam a vírust. Nálam is hányás volt és baromi erős fejfajas, de csak hőemelkedés volt. Illetve 1 hétig éreztem a betegséget magamban, ami mellé gyengeség társult és rossz közérzet.
2020. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Én februárban voltam ilyen rosszul, mint aminek tünetei az 1-es, valamint a 6-os válaszban vannak leírva.
2020. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
3-as: a linkelt dokumentum melyik részében olvastad, hogy a maszkhordás Legionellózist okoz?
2020. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

"Az elmúlt 2 hétben párom találkozott vele egyszer kétszer, én kb egyszer de ezek nem órákig tartottak, pár percig."

Nem mindegy, hogy mennyire jól szellőző helyiségben találkoztatok. Minél jobban szellőző helyen minél kevesebb ideig találkoztatok vele és minél inkább maszkban, annál kisebb az esély, hogy elkaptátok. Szedjetek vitaminokat és igyatok sokat, az biztos.

2020. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Attól is függ, hogy hány nappal ezelőtt találkoztatok vele utoljára (minél régebben, annál kevésbé valószínű, hogy már akkor is fertőző volt), illetve zárt térben-e, vagy szabadban, volt-e már akkor bármilyen tünete, vagy sem (tünetmentesen valószínűleg kevésbé fertőznek a vírushordozók). Pár perces találkozás alatt sem lehetetlen elkapni a vírust, de azért erre kisebb az esély. Orvosi protokollokban pl. negyed órában határozzák meg, ennél rövidebb idejű találkozásnál kicsi a valószínűsége a fertőződésnek, főleg, ha az illető még tünetmentes is.

Persze kizárni azért nem lehet.

2020. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!