Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus-fertőzés utáni...

Koronavírus-fertőzés utáni hetekben másnak is jelentkezett alvászavar?

Figyelt kérdés
Most a napokban lesz 1 hónapja, hogy a családunk elkapta a vírust, azóta át is vészeltük kisebb-nagyobb tünetekkel, már mind jól vagyunk. Viszont a tünetek és a betegség elmúltával, kb. 2 hete mindegyikünk súlyos alvászavarra panaszkodik, ami abban nyilvánul meg, hogy esténként nem tudunk alaludni, ha pedig nagy nehezen mégis sikerül, szinte éberen alszunk, óránként felébredünk, és legkésőbb hajnal 3-kor már fent vagyunk, nem is tudunk visszaaludni. Én például tegnap hajnali 5-kor már porszívóztam, ma 4-kor ablakot pucoltam, apukám mérgében már 3-ra ment be dolgozni a 6 óra helyett. Nagyon rossz ez a helyzet, mert nappal kialvatlanok, fáradtak vagyunk, a szemeink karikásak, mert igényelnénk az alvást, a pihenést, de már rettegünk az éjszakától, mert az egész csak egy szenvedés. Előtte nagyon jó alvól voltunk, semmi hasonló problémánk nem volt, ezért is gondoljuk, hogy a Covid utóhatása lehet. Tényleg így van, és ha igen, mit lehet ez ellen tenni szerintetek?

2020. dec. 17. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem pont az ellenkezője van. Hetek óta nincs semmi bajom, leszámítva azt, hogy a betegség óta nagyon hamar elfáradok és bármikor, bárhol képes vagyok elaludni. 10-11 órákat alszom a korábbi 8-9 helyett.
2020. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Én nem voltam COVID-os a hülye bezártság és a stresszlevezetes hiánya miatt mégis alvászavarom van
2020. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
A stressz okozza, rúgjatok be, bulikázzatok többet!
2020. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a covid alatt túl sokat aludtatok és most túl vagytok pihenve :) Ismerősöm mikor covidos volt állandóan aludt egész nap. Esetleg menjetek el kirándulni, fárasszátok le magatokat fizikailag de ha ilyen kialvatlanok vagytok lehet első napokban a hosszas szobabiciklizés jobb mert még nekimennétek valaminek kint.
2020. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!