Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik ennyire istenítik ezeket...

Akik ennyire istenítik ezeket a szabályokat, azok ha vége a koronának is így fognak viselkedni?

Figyelt kérdés
Utána is lesznek vírusok pl. influenza. Akkor se menjetek sehova ha pedig muszáj akkor is maszkban. Nem is értem, eddig nem volt baj hogy elkaphattatok más betegséget?

2020. dec. 18. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ostobaság.

Világjárvány van. Ez nem egyszerű influenza, nagyon összetett,

gyilkos járvány.

2020. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Persze.


Amúgy viccet félretéve az biztos, hogy télen fogom hordani a maszkot, mert végre nem fagy halálra az arcom xd


A többi szigorítás meg úgy se érintett engem annyira, vagyis a vendéglátós szigorítás igen, de az más. Azért remélem, hogy ennek az egésznek minél hamarabb vége, mert kezd elegem lenni a világvége hangulattól. Szeretném vissza a régi életet.

2020. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

"Utána is lesznek vírusok pl. influenza."

Meg eddig is voltak, de azokat tudjuk kezelni.

Ezt a köcsög covidot meg még nem.

Nem lehet párhuzamot vonni.

2020. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt: nem kell "isteníteni" egy szabályt ahhoz, hogy betartsuk. Még csak egyet sem kell érteni vele. Egyszerűen be kell tartani, és kész. Azért szabály.

Másrészt: a COVID egészen más, mint eddig bármelyik járvány. Úgyhogy nem lehet hasonlítgatni a már jól ismert eddigiekhez. És éppen ezért másképp is kell viszonyulni hozzá.

Harmadrészt: nyilván nem kell majd mindenkinek maszkot hordani egy jövőbeli influenzajárvány alkalmával. Viszont AKI INFLUENZÁS, igazán megtehetné ezután is, hogy felveszi! Legalább ennyi haszna legyen ennek a világjárványnak! Hogy az emberek változtassanak egy kicsit a viselkedésükön, legyenek kicsit jobban tekintettel a többiekre. (Én tavaly sem örültem, amikor a lázas beteg kolléganőm egész nap ott köhögött mellettem a szobában, szórta szanaszét a vírusait, mert olyan munka hőse, hogy nem akart otthon maradni.)

2020. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit az elejétől kell kezdenem hogy megértsd. Az influenzával ellentétben a covid ellen még nincs ellenszer és oltás. Sokkal jobban terjed, és máshogy is támad mint az influenza, ezért is veszélyesebb.

Sok súlyos beteg van, kórházi ellátás kell nekik. Nálunk nem az ágy számmal van a baj hanem az ápolókkal és az orvosok számával. Vannak országok ahol viszont a hellyel is baj van, plusz a lélegeztetők számával és annyira nem tudnak már befogadni betegeket hogy dönteni kell kit hagynak életben. Na pont ezt akarják elkerülni. Ha nincsenek korlátozások és maszk több beteg lesz és megtelnek a kórházak. És mi lesz az egyéb betegekkel akik nem a vírus miatt betegek? Őket ki fogja megműteni és ellátni?

Ezért kell hordani a maszkot és ezért van korlátozás. Hogy az emberek ne egyszerre legyenek betegek. Nem azért hogy megállítsák a vírust.

Ha már elég embert beoltanak és kevesebb beteg lesz nem lesz ilyen probléma mert kontrollálva lesz a terjedése. Akkor rád lesz bízva hogy beoltatod e magad vagy sem. De most még nincs választása az embereknek, plusz gyorsan terjed ez az új vírus.

2020. dec. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis van oltás, csak még nem kapta meg senki. De ez nem változtat azon amit írtam.
2020. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem istenítem, de tudomásul veszem, hogy ez van, betartom!

Rajtam ne múljon, hogy mihamarabb túl legyünk rajta!(akár globális fake, akár nem!)

2020. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!