Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kitol, hogy, hol kaptatok el...

Kitol, hogy, hol kaptatok el a koronavirust?

Figyelt kérdés

A kerdes azert foglalkoztat, mert azt latom, hogy az emberek hordjak a maszkot, hasznaljak a kezfertotlenitot es nem is masznak egymas nyakaba, de megis naponta tobb ezer uj eset van! Tudom, hogy a maszk nem ved 100%-ban, de akkor is, ez nagyon brutal.

Sajnos a parom most kapta el..ugy tunik Apos hozta haza.

En meg dolgozok es nagyon felek, hogy elkapom. Kulfoldon dolgozok idosotthonban. Napi szinten mindent fertotlenitek (telefon, kulcsok,maszk stb). Egy baratnom szerint elobb utobb mindenki elkapja.


2020. dec. 20. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Azért vannak bőven akik egymás nyakába másznak, meg pl. buszon nagyon sokan nem hordják a maszkot normálisan. Meg azért bulizgatnak most is csak maximum ott alszanak egymásnál nem mennek haza este meg ilyenek, én így látom
2020. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos vannak most is házibulik. Ott elfertőzik egymást. Nagyon sokan a munkahelyen kapják el, olyanról, akik nem is tudják hogy koronásak. Féltik a munkahelyet,és az emberek náthásan, torokfájósan, hőemelkedéssel simán mennek dolgozni. Ott össze tapogatnak mindent, maszkot le kell venni étkezésnél, cigizisnél, és kész is a baj. Elég egy pillanat.
2020. dec. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Páromtól, ő meg a tesójától, ott meg a gyerkőc hozta haza a bölcsiből. A munkahelyen a mi telephelyünkön kb. minden 2. ember elkapta (nem tőlem), kijöttek és mindenkit leteszteltek. Ott valszeg a levegőztető rendszer miatt terjedt el olyan gyorsan, nem is kellett találkozni egymással
2020. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Prostituálttól. Szólt hogy elkapta, de már rajtam is kezdtek jelentkezni a tünetek. Természetesen kamatyolás közben nem volt rajtunk maszk.
2020. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Én minden bizonnyal a munkahelyemen. Kb. 150-en dolgozunk itt, és az emberek 80%-a becsülettel hordja a maszkot, viszont sokan fognak kezet. Műszak első fél órájában 20-30 ember nyújtja a kezét.

Akkor nálunk is vannak vírustagadók, akik maszk nélkül mennek oda bárkihez, és fél méterről beszélnek az ember képébe, közbe még gúnyos megjegyzéseket tesznek azokra, akik hordják a maszkot. Kézfertőtlenítő sehol nincs, gyakran a wc-ben még szappan sincs. Másik, hogy műszak végén kimegy 50-60 ember az öltözőbe, és 2 méteres körben kb. 4-5 ember öltözik át. Természetesen maszk nincs senkin öltözés közben. A közös zuhanyzást már meg se említem. Én azt inkább kihagyom most, és otthon zuhanyzom inkább.

Szinte folyamatosan van 2-3 koronásunk táppénzen. Persze a kontaktkutatás nem terjed ki a munkahelyre, mert akkor a cég fele karanténba lenne.

2020. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Én nem tudom, hogy hol kaptam el. Mindenhol maszkot hordtam, fertőtlenítettem mindent, ruháimat folyamatosan mostam (kabát, sapka, sál), sehova nem mentem, mint hetente 1x boltba. Mindenkit megfertőztem a családban. Nekem voltak először tüneteim, utánam 3-4 nappal mindenki tünetes lett. Szerencsére mindenki enyhe tünetekkel megúszta.
2020. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Párom hazahozta a munkahelyéről (több 1000 ember dolgozik ott).
2020. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Párom és munkatársai egy magán tesztelőhelyen kapták el, ahol a mintavétel után mindenki tüsszögött. Természetesen mindenki 'hazavitte' a párjának. Én öntesztet csináltam, nem dugtam fel a pálcikát az agyamig, mint a nővérek, de még én is tüsszögtem utána vagy 5x az irritáció miatt.
2020. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Nem en vafyok a lepontozo :(


Nem ertem, hogy munkahelyeken a vezetok miert hunynak szemet a kezfogasra stb? Aztan johet a leallas, ha a virus vegigsopor az uzemen...


En nem is magam miatt felek, hanem attol, hogy masnak atadom, aki akar bele is hal. Azzal nem tudom, hogy tudnek egyutt elni.


Hetente egyszer megyek vasarolni, de mar en sem tudom,hogy mikor menjek! Mult heten kitalaltam, hogy nyitasra megyes es biztosan nem lesz nagyon senki. Na francokat. 15 percel elobb erkeztem es mar egy jokora sor allt elottem. Most meg, hogy jon a Karacsony szerintem kesz bolondokhaza lesz.

2020. dec. 20. 18:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!