Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 36 hetes terhes vagyok és...

36 hetes terhes vagyok és övsömöröm van, lehet baja babámnak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan olyan kérdés, amit nem itt kéne föltenni, hanem az orvosnál. Ha diagnosztizálták a övsömört, akkor már voltál orvosnál!
2010. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha elfáradnál orvoshoz és tőle kérdeznéd meg... Nem vagy valami szívbajos kismama ha ennyire nem érdekel.
2010. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már nem,mert a baba szervei a 12. hétre kialakulnak.Amúgy az övsömör is rubeolavírus.

De valóban orvost kéne kérdezni.

2010. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

itt egy doki válaszol..kimásoltam neked, nyugodj meg..


Az övsömör és a bárányhimlő kórokozója (virus varicellae) azonos, de az övsömört nem a bárányhimlős gyerekektől kapják el az idősebbek, hanem a gyermekkorban átélt bárányhimlő utáni védettség csökkenésével „ébred fel” a mindannyiunk szervezetében ottmaradt vírus, amely a fájdalmas kiütéseket kiváltja.


Ha övsömöre van egy terhes anyának az veszélyes lehet születendő gyermekére nézve???


Nem, mert az övsömör esetében nincs ún. virémia, azaz a vírus nem kerül a véráramba és nem jut át a méhlepényen az anyából a magzatba.

2010. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

amikor a kérdést feltettem ez még csak feltételezés volt.......csak kimaradt a ha!!! igen elfáradtam az orvoshoz...és megkaptam a választ!

a rendes válaszadóknak pedig nagyon köszönöm a segitséget!

2010. aug. 14. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző helyes orvosi véleményt azzal egészíteném ki, hogy az anyai vérben keringő varicella-zooster ellenanyagok is védik a babát. Másfelől ha a vírus bárányhimlő esetén bejut a magzati véráramba, az esetek 5%-ában a babán himlős kiütések jelentkezhetnek, minden veszély nélkül.
2010. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az Édesanyámnak volt övsömöre, mikor velem volt várandós. Koraszülött lettem, de nincs bizonyítva, hogy emiatt.. Viszont jó hír, hogy teljesen egészségesen jöttem világra, ami kisebb problémáktól eltekintve közel 30 éve tart hál'Istennek.:)

Szóval nyugi, most ez a legfontosabb, és jó egészséget!

2010. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!