Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hörghurutszerű tünetek utalhat...

Hörghurutszerű tünetek utalhatnak koronavírusra?

Figyelt kérdés

Közeli rokonról van szó. A háziorvos nem a legmegbízhatóbb, a rokonra pedig nehéz hatni, ezért ide fordulok kínomban.


COPD-s, láncdohányos, alkoholista 60 éves ember.


A 12-ei hétvége környékén munka közben meghúzta a jobb karja, mellizma környékén valahol. Pár napig alig tudta emelni a jobb karját. Hőemelkedése lett.

A karja javult majd elmúlt, de a köhögés nagyon fáj neki (azóta is) és a hőemelkedés maradt.

16-án hívta a háziorvost. Ő nem adott időpontot, szerinte izombecsípődés vagy idegbecsípődés vagy mi és a hőemelkedés is lehet attól.

A hét második felében pár napig véres köpete volt.

21-én ismét hívta a háziorvost. Az telefonon keresztül diagnosztizálta, a véres köpetre közölte, hogy nem létezik, a 38 körüli lázra, hogy az semmi és felírt antibiotikumot.

A családtagnak ritkán van 38 körüli hője, tehát csak jelent valamit...

Sörrel vette be az antibiotikumot, étvágya nulla lett, csúnya barna köpete volt. A fájdalmas köhögés, köpet, láz nem múlt.

Ma ismét egy újabb antibiotikumot kapott, ismét telefonos táv-diagnosztizálással.


Én 19-én, 24-25-26-án találkoztam vele.

Jelenleg jól vagyok, bár ma amúgy csavart az orrom.


Szerintetek kérjek magamnak tesztet, ne sajnáljak erre 20 ezer Ft-ot és addig ne menjek sehova?


Ma lett volna kirándulás, a héten átjönne valaki és rokonokkal találkoznék futólag.



A beteg családtag....

Nagyon árt az alkohol + antibiotikum, vagy csak óvatosságból mondják, hogy a kettőt együtt ne?

Szerintetek mi a baja?


Nagyon nem vagyok nyugodt és nyugi, amúgy nem az a legnagyobb bajom, hogy találkozom-e az illetőkkel a héten.


Több, mint 2 héten keresztül láz az brutális.

Bevesz rá csillapítót, az leviszi majd megy is vissza.


2020. dec. 28. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Véres köpet? Nem koronára gondolnék, hanem daganatos megbetegedésre a cigi miatt.
2020. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ebből a 2,5 hétből volt 3 napig, de ettől függetlenül nem vagyunk nyugodtak.
2020. dec. 28. 23:34
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Én mintha olvastam volna koronavírus esetleírást, ahol volt véres köpet.:(
2020. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem covid, de ez csak egy szubjektív vélemény.
2020. dec. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Magam is átmentem rajta, több kollégám is, senkinél se volt véres köpet. Persze ettől még ez is előjöhet valakinél, de olvasni sem olvastam sehol ilyen tünetet.
2020. dec. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem a véres köpet a lényeg, hanem az egész 2,5 hetes cucc! Hogy köhög, fáj neki a köhögés, lázas, nem hat az antibiotikum - 2,5 hete!!
2020. dec. 29. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
De, a véres köpet a lényeg, ugyanis nem egyeznek a tünetek-pláne hogy durván bagós az illető. . Megfázásos időszakban vagyunk, ötven másféle kórokozó okozhatja ugyanezt. Megy a hasa? Nem érez szagokat ízeket? Olyan gyenge hogy a klotyóig gond eljutni? Na ezek után kezdenék koronára gyanakodni. Kezd a fa.szom tele lenni vele hogy pária lesz az ember ha tüsszent egyet...
2020. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy az orvos vagy hülye, vagy beszari ha véres köpetre legyint.
2020. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8


Meg 2,5 hete lázas embert harmadszor is telefonon keresztül diagnosztizál és írja a második kúra antibiotikumot....


Még ha tegyük fel tényleg bakteriális valami, akkor sem kellene megnézni a torkát, nyirokcsomóit, meghallgatni a tüdejét?



Amúgy a munkájából kifolyólag sok emberrel érintkezik. Ezt kihagytam, pedig ez a legfontosabb.


7


2,5 hetes lázat, fájdalmas köhögést nem lehet félvállról venni egy olyan embernél, aki még náthás is ritkán szokott lenni.

2020. dec. 29. 20:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!