Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor lesz vége a covidnak?

Mikor lesz vége a covidnak?

Figyelt kérdés
Már várom hogy vége legyen, mert nagyon de nagyon magányosnak érzem magam. Kijárási korlátozás van és távoktatás is, ami rátesz egy lapáttal, hogy rosszul érezzem magam. És nagyon még a barátaimmal sem tudok találkozni, mert sokan mondják nincs idejük, de nekem is van, szóval úgy gondolom ez is fedőduma. Mit csináljak hogy kibírjam ennek az időszaknak a végéig és hogy ne készüljek ki lelkileg? Kérlek segítsetek!

2020. dec. 30. 22:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg van vakcina. Szerintem többen vagyunk, akik nem fognak tűrni szó nélkül még hónapokat.
2020. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%

Ez a "nincs időm" korábban is csak egy sablonos fedőduma volt, valamiért az embereknek nehezükre esik időnként megmondani, hogy mással akarnak most foglalkozni, vagy most nincs idejük. Jelen esetben meg nyugodtan megmondhatnák, hogy esetleg a járvány miatt reszketnek, vagy csak nincs kedvük kimozdulni a rossz közhangulat miatt. Utóbbi különben rám is érvényes.


Bár eleinte optimistán álltam ehhez az egész helyzethez, mostanra én is kénytelen vagyok belátni, hogy szinte teljes mértékben a gazdaságpolitikai vezetéseken múlik ennek az egésznek a végkifejlete. Nagyon sok elméletet hallok emberektől és sokat is szoktam olvasni, hogy milyen lefolyása lesz ennek az egésznek. Valaki szerint a védőoltásokból akarnak nagy üzletet csinálni. Mástól pedig egy globális önkényuralmi rendszer elméletét hallottam, amiben a félelem, és a pánik által irányítják a Föld lakosságát. Akár igazak lesznek ezek, akár nem, sajnos a jövő év még erről a járványról fog szólni. Talán nem olyan mértékben, mint amennyire most, de téma lesz még. Fognak róla beszélni ugyanúgy a médiafelületeken, de talán már nem fogják erőltetni ezeket az intézkedéseket, amik korlátozzák a szabadságunkat (maszk, kijárási tilalom, nyilvános helyek bezárása, stb.). Én úgy gondolom, hogy tél végéig történnie kéne valamilyen jelentős fejleménynek, amiből végül fogjuk látni, mit akarnak velünk kezdeni a vezetők. Kezdem azt gondolni, hogy ez az egész már nem a vírusról szól (azt se tartom kizártnak, hogy mostanra a vírus se olyan formában létezik, ahogy gondoljuk), de nem akarok vészmadárt játszani, ráérünk még ezzel. Szűk két hét múlva legalább a nyilvános helyekre és az esti távollétre vonatkozó intézkedések érvényüket vesztik, legalábbis, ha nem találnak ki még valamit az utolsó pillanatban.


Amíg eljön ez a pillanat, addig próbáld meg rendszerezni a gondolataid. A többi emberrel nem valószínű, hogy lehet tervezni, hiszen mindenki másképp éli meg ezt a járványt, más róla a szubjektív véleménye és másképp is áll hozzá. Ez a jelenség nagyban rányomja a bélyegét a kapcsolataidra. Csak egy javaslat: meglehet, hogy neked is jobban el kéne határolódnod az emberektől. Nem a vírus miatt, hanem a rossz közhangulat miatt. Lehet, hogy ha a barátaiddal össze is jönnél, nem lenne az igazi emiatt a járványhelyzet miatt - és utána csak rosszabb lenne neked, amikor utólag átgondolnád, milyen volt a velük eltöltött idő.


Most hétvégén voltam lent én is a haveromnál (beszélgettünk, meg elhoztam egy régi hangfalat tőle), de bevallom, nem volt az igazi. Valahogy tudat alatt éreztem, hogy nem okés valami. Nem azt mondom, hogy akkor most kerülni kell neked is mindenkit, de ebben a hisztériában érdemesebb egyedül betervezni dolgokat. Egyébként nagyjából elvoltunk a haverommal, meg én nem félek a vírustól, de ugyanakkor most már én is látom, hogy tényleg jobb az egészséges távolságtartás mindenkinek. A rossz közhangulatnak, meg a globális hisztinek & pániknak köszönhető. Jobb ha te is elfogadod, hogy legalább a korlátozások érvényben maradásáig még nem lehetünk együtt az embertársainkkal olyan formában, ahogy szeretnénk. Január 11.-e után elkezdhetünk újra tervezgetni a többiekkel, bár az is kérdéses, hogy lehet-e velük.


Addig pedig nézd át a lehetőségeid, hogy miket tudsz csinálni otthon. Vagy akár az is megoldás lehet számodra, ha nap közben kimész sétálgatni 1-2 órára. Kiszellőzteted a fejed, szívsz egy kis friss, hűs levegőt, és látsz pár embert is. Talán még valakivel össze is kerülsz véletlenül. Vannak még csodák ilyenkor is ;)


20/F

2020. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%
Ennek nem lesz vége addig amíg át nem formálják a társadalmat arra a szintre amire akarják. Nem, ez nem összeesküvés-elmélet.
2020. dec. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
66%

Sosem lesz vége a vírus fertőzésnek. Korlátok között lesz, akár más szezonális fertőzés. Az emberek egy része tanult higiéniát mások ugyan úgy fognak köpködni prüszkölés közben.

A járványügyi intézkedéseknek talán vége lesz, ha lesz jól bevált, mindenki számára elérhető vakcina.



A személyes véleményem, hogy nem tartunk itt. És nem áll úgy az a helyzet, hogy nyárig feloldják a korlátozásokat.


Mindenesetre néhány teljhatalmi változás lesz még, amit a Fidesz azért fog a covidra hivatkozva létrehozni, aminek köze nincs a járványhoz.

2020. dec. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Online játékok segítenek új barátokat szerezni.
2020. dec. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
30%

Miért kell ezt hetente megkérdezni?

Miért nem vagy képes megnézni a régebbi kérdéseket?

Ez a vírus nem 5 perc alatt keletkezett. Kb. 2 éve születhetett meg, és azóta terjed. Az elején nagyon lassan... ha 𝐀𝐊𝐊𝐎𝐑 fölmerült volna valakiben, hogy legalább egy kis pénzt ad arra, hogy az ilyen fenyegetéseket kutassák - amire egyébként már évtizedek óta figyelmeztetnek a tudósok - akkor ma ez nem lenne itt.

De éppen akkor szüntettek meg néhány, ezzel foglalkozó szervezetet és felügyeletet, költségtakarékosságból.

Meg is lett az eredménye!

2020. dec. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos sokára.


Gyors matek:


Nyájimmunitáshoz kb. 5,5-6 millió embert kellene beoltani.

Ez összesen 12 millió oltás (2x kell menni).

Legyen egy céldátum, mondjuk Május 31.

Gyorsan kiszámolható, hogy ebben az esetben holnaptól kezdve napi 80000 oltást kellene beadni.

Szeptember 1: napi 50000

Dec 31: 33000


Ha lenne is holnaptól elég vakcina, akkor is óriási logisztika lenne naponta egy Szombathely méretű várost beoltani.


(nem számoltuk még az oltakozási kedvet, vakcina elérhetőséget stb.)

2020. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%
Soha, jonnek az ujabb mutaciok, aztan a mutaciok mutacioi es igy tovabb, meglattak benne a lehetoseget a politikusok es a vegletekig fovjak huzni.
2020. dec. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%
Sosem volt járvány, csak járvány veszély. Ha kevesen fogják beoltani magukat, már januárban nem kell a maszk. Orbán változtatni fog a járványpolitikán, mert a többséget akarja képviselni. Az oltás szavazásnak is felfogható. Ki van a járvány mellett és ki ellene.
2020. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
15%
nem lesz vége! a cél, hogy a felnött társadalom elpusztúljon, és a tizenévesek építsenek új világot! de ez még évtizedekig eltart.
2021. jan. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!