Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hepatits c okozhat menstruác...

A hepatits c okozhat menstruációs zavarokat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy az egész szervezetre kihat, ezért nem csak azt okoz. Még egy sima megfázás is kihat rá, nehogy egy hepatitis c.
2010. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Átmenetileg egy olyan emberrel vagyok kénytelen együtt élni, akinek ez a betegsége van. Habár megpróbálok mindent kiiktatni, ami tovább adhatná a fertőzést, félek, hogy el fogom kapni. Olyannyira rámegy a dolog a józan ítélőképességmre, hogy már mosogatás után is kezet mosok :) Az elmúlt időszalban viszont a menstruációm igencsak érdekesen viselkedik, nem tudom, hogy a stressz okozza-e vagy az, hogy megkaphattam.
2010. aug. 14. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne élj vele együtt, ha ennyire félsz tőle. Én egy beteg (nem hordozó) hepatitis C-sel élek 15 éve, és egy hepatitis B.sel több mint 30 éve. Vele házaséletet is élek, és nem kaptam el. A hepatitis c vér útján kapható el, de ekkor is elég nagy mennyiség (pl. vérátömlesztés szükséges hozzá) Az ország leghíresebb hepatológusa mondta, hogy amit erről írnak, annak a fele sem igaz. Amerikában nemzetközi kongresszuson megkérdezték az orvosokat, a saját betegeik közül hány kapta szexuális úton, egy sem akadt. Teljesen másképp terjed, mint az AIDS, ezt kellene végre felfogni. A kábítószeresek a tű miatt vannak veszélyben, mert ott viszont a vér útján elkaphatják. Szerinted hány olyannal találkozol naponta, aki hepatitisben szenved, és nem tudsz róla? Még orvos is van, nem is egy. Szóval csak azt tudom írni, ha félsz tőle, hagyd ott. A menstruációs zavarokról nem tudok írni, mert a körülöttem élő hepatitisesek férfiak. De mikor olvastam róla (15 év alatt ami elérhető, szinte mindent), nem emlékszem, hogy erről olvastam volna.
2010. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 14:08-as,


Nagyon köszönöm a válaszodat, számomra nagyon hasznos volt. Igazad van, sok helyről próbáltam információhoz jutni, de annyira különböztek egymástól, hogy már azt sem tudtam, mire is keresem a választ. Sajnos a költözésről egyenlőre szó sem lehet, bizonyod problémák miatt. Vérrel nem érintkezek, maximum a nyállal való érintkezés lehetséges (mosogatás, stb.), minden mást majdhogynem betegesen elkerülök. A menzesz kérdésben meg majd meglátjuk, lehetséges a nagyfokú stressz okozza a gondot...

2010. aug. 14. 15:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, 14:28-as :)
2010. aug. 14. 15:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Közben utánanéztem, a mense problémát nem okozhatja, ugyanis ha valaki megfertőződik, hordozó lesz. Ezesetben semmilyen tünete nincs. A hepatitis c azért az egyik legrosszabb betegség, mert 10-05 évig semmi tünet, mire pedig már tünete van, nem igazán gyógyítható. A stressz viszont okozhat mensesben zavarokat. Ja, bár általában azt írják, nyál útján is terjedhet, ez sem igaz. A fogorvosok szempontjából azért fontos, mert pl foghúzáskor vér útján (elméletileg) meg tud fertőződni az orvos, ha neki is van a kezén egy hatalmas vérző seb, és ott "találkoznak". Ez viszont lehetetlen, mivel általában gumikesztyűben dolgoznak, ha meg nem, biztos nincs vérző seb a kezén. Ja , és 30 éve véradó vagyok, ha a legkisebb fertőzés gyanúja felmerülne, nem adhatnék vért. Hepatológus orvosunk szerint nem a hepatitisestől kell félni, hanem neki, mert ő viszont könnyen elkaphatja a betegségeket, és immunrendszere jóval gyengébb, mint az egészséges embereké. Ha még mindig tartassz tőle, használj kézmosás után ultrasolt. A beteged csak hordozó, vagy ténylegesen beteg?
2010. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A beteg, akiről szó van, legjobb tudásom szerint nem csupán hordozó, hanem ténylegesen beteg. Mikor ideköltöztem a párommal, az illető maga mondta, hogy halálos betegsége van stb stb. Persze rákérdeztem, hogy mi a baja, akkor mondta, hogy hepatits c. Sajnos külföldön élek jelenleg, nem tudom, hogy itt lehet e kapni Ultrasolt, magyar üzlet nincs a közelben, de talán román boltban van, az van itt a környéken.
2010. aug. 14. 15:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, tudomásom szerint Romániában nem is kezelik. Itt Mo-on is egy kezelés 10-15 millió Ft körül van, Tb. támogatja. Ha beteg, valóban nem sok esélye van a gyógyulásra, sajnos. De legalább arra vigyázzatok, hogy még egy influenzát se kapjon el, mert abba is belehalhat. Ultrasol helyett bármilyen fertőtlenítő jó.
2010. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem Romániában vagyok, hanem Spanyolországban. A román boltot csak azért hoztam fel, mert abból van itt a környéken, és hasonló termékeket árusítanak, mint ami otthon van. Nem hiszem, hogy egy itteni üzletben találnék magyar terméket, legalábbis ultrasolt. Még egyszer nagyon köszönöm a tanácsot, megpróbálunk vigyázni rá, hogy kölcsönösen ne kapjunk el egymástól semmit. A TB mennyire támogatja a kezelést?
2010. aug. 14. 16:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgároknak elméletileg 100%-osan, de tudomásom szerint várólista van.
2010. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!