Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egyszer már elkaptam a...

Ha egyszer már elkaptam a toxoplazmát, utána már védettségem van ezzel szemben nem?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve már át estem ezen a betegségen. Tünetem csak annyi volt, hogy egy nyirokcsomó megnagyobbodott. Kaptam gyógyszert, elmúlt. Most két év múlva, az állam alatt érzek megint egy csomót. Ez most lehet hogy megint az? Vagy valami más? Tökre ideges vagyok bele.
2010. aug. 14. 14:28
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Ha két éve bizonyítottan toxoplasma fertőzésed volt, az egy éltre szóló védettséget biztosít. A nyirokcsomó megnagyobbodás egyéb gyulladásos betegségekre utalhat, tehát azt javaslom, mihamarabb keress fel egy szakorvost,aki nyilván először laboratóriumi kivizsgálást fog küldeni.Jobbulást kívánok! Judith

2010. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. aug. 14. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!