Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Félek, hogy vérvételen nem...

Félek, hogy vérvételen nem steril tűt használtak, lehetséges?

Figyelt kérdés
Az NNK-ban voltam szűrésen és nagyon fájt a vérvétel. Hetekig be is volt vérezve. 2 hét múlva tüneteim lettek. Félek, hogy a tűt előttem már használták valakin.

2021. jan. 22. 02:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy nem.
2021. jan. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog.


Azért fájhat, mert rosszul szúrták vagy érzékenyebb a bőröd. Lila pedig azért, mert 5-10 percig rá kellett volna szorítani a gézdarabot.


Biztos, hogy ott nem fertőztek meg.

2021. jan. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Salx Narval ***** válasza:
86%
Ha fájt akkor ott a tű beszúrásánál voltak gondok, v bénáztak, v nem volt kitapintható a vénád és nehezen tudták megszúrni. Az 100% ,hogy steril tűt használtak. A tüneteiddel keresd fel a háziorvosodat mert a tűtől kapott fertőzés ugyan kizárható de attól még más problémád lehet amit nem árt ha kivizsgálnak.
2021. jan. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

Az összes tű egyszerhasznalatos, mindegyik steril és nagyon szigorú minőségellenőrzésen mennek keresztül.

A használt tű + egyből a ledoboba megy, egy eü dolgozó sem hülye, hogy abba belenyuljon.


+ Az egyszer használatos tűk nagyon olcsóak, na azon senki nem fog spórolni.

2021. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Maga a tű az biztosan steril és ahogy előttem írták is, lehetetlen egy tűt 2x felhasználni. Problémák abból eredhetnek, ha nem fertőtlenítették előtte a bőröd vagy nem cserélt kesztyűt, vagy más után nem sterilizálta a kezét aki vette le, így talán.
2021. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vérvétel után, hogyha barbár módon csinálták előfordulhat ilyen, de akkor is, ha utána nem szórítottad egy 5-10 percig.
2021. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Igen, az biztos, hogy nem szorítottam rá elégge. Igazából kb. egyáltalán.


A vérvételnél (ahogy láttam) minden be volt tartva. A karomat lefertőtlenítette, kesztyű volt rajta stb stb. De sajnos a tünetek és a vérvétel közbeni erős fájdalom miatt megfordult a fejemben, hogy véletlenül nem volt steril a tű: véletlenül mondjuk a vesetálba rakta vissza, ahelyett, hogy a veszèlyes hulladèk tàrolóba.

2021. jan. 22. 16:24
 8/33 Ypszilon1980 ***** válasza:
78%
Teljesen mindegy hová rakja, ugyanazt senki sem fogja újra használni.
2021. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Egyébként a felhasznált tűk számát dokumentàlni kell?
2021. jan. 22. 16:43
 10/33 anonim ***** válasza:
77%

Nem dokumentálják vérvétel esetén.

Gyogyszergyartasnal dokumentálják egyedül (legalábbis ahol eddig voltam) ilyen például a plazmaferezis. Ilyenkor szigorúan LOT szám alapján dokumentalasra kerül, mivel gyogyszer készül a plazmabol.

2021. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!