Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Örömmel tölt el a Sputnik V...

Örömmel tölt el a Sputnik V érkezése?

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Igen, ez egy jó vakcina, sok ember életét fogja megmenteni.
2021. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Az töltene el örömmel, ha abbahagynák már ezt az egész átverést, és mindenkit hagynának békében élni úgy, mint korábban.
2021. jan. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Inkább félelemmel tölt el. Kizártnak tartom, hogy találnak 1 millió embert, aki tényleg teljesen önkéntesen felveszi. Csak abban reménykedem, hogy ahelyett, hogy ráerőltetnék az emberekre, a felesleget inkább elajándékozzák más országoknak.
2021. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
nagyon, ingyen vodka
2021. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem mondanám, hogy örömmel, de ha józanul nézzük, akkor például a hatékonysága azonos a Pfizerével /95%/, most már 12 országban alkalmazzák, néhányban 100 ezres tételben. 3-asnak csak annyit: Már 1 milliónál tartanak Oroszországban. Továbbá a orosz vakcina kutatásnak és fejlesztésnek 150 éves múltja van. Egy bevált, kifinomult módszerrel készül. Vagyis ez a vakcina is a realitás talaján állva - és a politikai befolyást kiszűrve - elfogadható lehet.
2021. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

3-as 5-nek: nem úgy általában az orosz vakcinák aggasztanak. Hanem pl. az, hogy már a 3. fázis befejezése előtt elkezdték nem csak a tömeggyártást, de a tömegek oltását is. Meg az sem szül jó vért, hogy mennyire rossz visszhangja volt a publikációiknak a nemzetközi tudományos közéletben, persze, erre lehet azt mondani, hogy csak el akarták kaszálni őket, nem értek hozzá. Egy ideális világban az is zavarna, hogy a klinikai vizsgálatok (az összes a világon) 2022-ig tartanak, igazából addig nem lehet kijelenteni egyikről sem, hogy biztonságosnak tűnik.


Ennek ellenére ha lenne lehetőségem rá, valamelyikkel hajlandó lennék beoltatni magam, de egyelőre, a jelenlegi adatok alapján nálam az orosz mögött csak a kínaiak vannak. (A legszimpatikusabb nekem az AstraZeneca lenne, de akadémikus a "válogatás", 60 alatti vagyok, nincs különösebb rizikótényezőm, kb. soha nem fogok sorra kerülni.)


U.i: már olvastam a BMJ-ben olyan cikket, ami a Pfizer 95%-át is megkérdőjelezi, amikor meg valamelyikről azt állítják (pl. a másik oroszról), hogy 100%, akkor azt eleve nem hiszem el! Van, aki igen?

2021. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon örülök hogy végre sorbaoltanak majd mindenkit (persze rajtam kívül) és nem hallom többet ezt a vírus baromságot.
2021. jan. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Astrazeneca hatékonyansága öregeknél nem nyugtató a németek szerint. Hasonló technikával készült az orosz is. Jelzem elöre. Mik lehetnek még majd vagy az emberek immunitás fejleszt ki adenovírus ellen. Még lehet, hogy nincs vége. Yey.
2021. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok - Szívesen vettem volna a Szputnyikot is, -ahogyan korábban jeleztem - de közben megkaptam a Pfizert, aminek sem a beadáskor, sem később nem volt mellékhatása. Ja, viszont fölfedeztem egy érdekes "mellékhatást". Az említett /5/ hozzászólásomra 100 %-ot kaptam, most meg már 81%-ra zsugorodott! Nahát! Az egyik kéz nem tudja, hogy mit csinál a másik. A 100 %-kal még el is dicsekedtem az ismerőseim között, mivel ez volt az első eset, hogy 100-at kaptam. Hát ez is csak egy pünkösdi királyság volt!
2021. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!