Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Járható út lenne, hogy a 60...

Járható út lenne, hogy a 60 év alattiakat ne korlátozzák a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Az időseket, krónikus betegeket, más okból veszélyeztetetteket és hozzátartozójukat, velük egy háztartásban élőket pedig óvjuk, óvják magukat, segítse őket az önkormányzat/rokon/ismerős. Ahogy gondolom most is... Így nem terhelődne le az egészségügy.

2021. jan. 25. 22:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem járható. Egyrészt nem tudod az időseket izolálni annyira, hogy egy fiatalabbal se találkozzon. Emellett a fiatalok (35-40-50 évesek) is jelentős számmal kerülnek kórházba. Nem rendelkezünk olyan egészségügyi kapacitásokkal, mint Anglia vagy Svédország. Ha ott valaki elkapja, el tudják látni. Nálunk már így is leállították az ambuláns ellátást, intenzív osztályokat csináltak lezárt folyosói részekből, más fekvőbeteg osztályokból. Értem én, hog mindenkinek, különösen a vendéglátósoknak kellemetlen, megélhetésük van veszélyben. De ha feloldanák a korlátozásokat, pár héten belül ténylegesen katonai teherautókkal szállítják el a holttesteket. Az egyetlen megoldás a védőoltás, ezáltal lelassítva a vírus terjedését.
2021. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11

Értem amit írsz.


Szerintem az idősek most is izolálva vannak és nem teljesen - azt valóban nehéz lenne kivitelezni. Ezen azért az ffp2 és a vásárlási idősáv talán tudna annyi javítani, amennyi engednénk a 30-40-50 közöttieknek.

A 30-40-50 évesek közül pedig még ha lennének is kezelésre szorulók, őket valószínű azért el tudná látni az egészségügy.

2021. jan. 27. 19:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!