Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért akarják pont az egészség...

Miért akarják pont az egészségeseket kitaszítani a társadalomból?

Figyelt kérdés

Az egészséges ember már megtanulta, hogyan őrizze meg az egészségét, így biztosan nem fogja magát koronavírus ellen beoltatni. De akkor viszont elveszti a szabadságjogait.

Hogy van ez? Rendben van ez így?



2021. febr. 4. 05:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%
20, tudod hogy működik a gyk? Ha törölnek egy hozzászólást, akkor csúszik az egész számozás, ennyit azért illene tudni. Kivéve ha ma regisztráltál, akkor érthető.
2021. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
56%

Az egészséges embernek is van felelőssége a többiekkel szemben.


És egészségesnek maradni csak részben tanulható, kell hozzá jó adag szerencse is. Pl. mit teszel, ha a beteg főnököd kicsi zárt térben megbeszélést óhajt tartani veled maszk nélkül? Vagy muszáj tömegközlekedéssel elutaznod valahová, ahol órákat töltesz ugyanabban a pici térben többedmagaddal, akik között van fertőzött is?

Tudod, az oltásellenesség és az egészség nincsenek összefüggésben egymással. Az nem úgy van, hogy aki egészséges, az oltásellenes, aki meg beteg, az oltáspárti.

Az a korábbi hozzászóló pedig, aki az oltás lefolyóba öntését propagálja, SZÉGYELLJE MAGÁT! Az az orvos pedig aki ezt megtenné, és mégis kiállítana egy oltási igazolást, bűncselekményt követne el, és valószínűleg az is, aki erre kérné őt.

2021. febr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
6%
#21 Tudom hogy működik, meg azt is, hogy nem tudod lazán törölni a hozzászólásod; ráadásul az is eléggé jól látszódik, hogy valójában a 18. válaszra reagáltál - szóval vedd humornak, bár ahogy elnézem, egészségügyi ismereteid lehet, hogy vannak, humorod nem igazán - önkritikád meg egyáltalán nincs... :)
2021. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
48%

22-es: És azt tudod, hogy akit beoltanak, az ugyanúgy elkaphatja a covid19-nek nevezett vírust, sőt tovább is adhatja (azaz fertőzhet), csupán (állítólag) nála a vírusfertőzés sokkal lazább tünetekkel vagy akár tünetmentesen folyik le (mint ahogyan rengeteg, erős immmunrendszerrel rendelkező esetén)?

Ergo, ha az oltás miatt a beoltottakkal kivételeznek, akkor az ugyanolyan indokolatlan (akár alkotmányellenes) pozitív diszkrimináció, mint amilyen bűncselekmény az oltás nélküli bizonyítvány kiállítása.

2021. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
54%

Szerinted alkotmányellenes megkövetelni az eü. dolgozóktól a hepatitis B elleni védőoltást? Merthogy kötelező. Egy csomó kötelező oltás volt eddig is. Bizonyos országokba sem utazhattál eddig sem bizonyos oltások beadatása nélkül. Az sem tekinthető indokolatlan pozitív diszkriminációnak.

Az oltottak pedig (ha fertőzhetnek egyáltalán), nagyságrendekkel kisebb mértékben terjeszthetik a vírust, mint a nem oltottak.

Azt pedig a jelenlegi individualista, önző társadalmunkban hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni, hogy igenis vannak kötelességeink embertársaink felé, és nem helyezhetjük mindig a magunk érdekeit mindenki érdeke elé.

Továbbá: nem tudom, tudtad-e, hogy a spanyolnátha idején pont az erős immunrendszerrel rendelkezők haltak meg a legnagyobb arányban. (Citokin vihar okán - biztos ismerős ez a kifejezés a koronavírussal kapcsolatban is.)

2021. febr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
53%
Aki itt annyira terjeszti az oltásellenes álláspontját (sokszor lehetetlen konteókkal karöltve) nem szeretne már végre valahára normális életet élni? Mert nekem már nagyon elegem van, hogy bezárkózva kell élni, semmi szórakozó helyre nem lehet menni, még egy nyamvadt kávézóba sem lehet beülni, még a munkahelyemre se mehetek be, mert kötelezően otthonról kell dolgoznom tök egyedül, és az utcára se léphetek ki maszk nélkül. És ezeket a kormány fenn fogja tartani, amíg az emberek nagy része nincs beoltva. Én sem vagyok az oltás nagy rajongója, de inkább nyomjanak egy aprócska tűt a karomba pár másodpercre, ha cserébe mindenki visszakapja a normális életét. Szerintem ez mindenki jól felfogott érdeke kéne, hogy legyen.
2021. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
32%

26 - Csaxólok: teljesen mindegy hányan oltatják be magukat meg mi lesz a valóság (amit valójában most sem tudunk csak azt, amit a kormány akar, hogy higgyünk rőla), már megmondták, hogy húsvét szombaton fog végetérni ez a "hullám", tehát addig ne nagyon számíts semmire, viszont hétfőn mehetsz locsolkodni meg berúgni! :)

(Tavaly tavasszal is megmondták napra pontosan, és úgy is lett!)

2021. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
69%
26, oltástól függetlenül a home office maradhatna, mi novemberig bejártunk, pedig bárhonnan végezhető a munkám, november óta heti 2-3 napot lehetünk otthon. Nekem a home office csend, nyugalom, tudok a munkámra koncentrálni, és napi 1,5-2 óra utazást spórolok. Az iroda zajos open office, rossz fűtés/klíma, lehetetlen tartósan odafigyelni, pedig ezt igénylik a feladataim.
2021. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
68%
Igen, nyárra megint lesz nyitás oltottsági aránytól független aztán ősszel jön az x. hullám, és kezdünk mindent előlről. Én már nem akarok x. hullámot. Márpedig annak elkerüléséhez kelleni fog az oltás, ha tetszik, ha nem.
2021. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
38%
és az ilyen embereknek van szavazati joga....istenem
2021. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!