Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki egészségügyi okból...

Ha valaki egészségügyi okból nem oltható (covid) védőoltással, akkor rá milyen szabályok fognak vonatkozni?

Figyelt kérdés

(Elnézést, ha volt már ilyen kérdés, én a keresőt használva nem találtam, nem vagyok rendszeres látogatója az oldalnak. Ha van már erről megválaszolt kérdés, akkor egy linket is nagyon megköszönnék.)


A lényeg:


Én már regisztráltam a covid oltásra, a párom nem - ő is szeretne, de egy betegség miatt neki leginkább semmilyen védőoltás nem javallott.

Ez milyen hatással lesz az életünkre akkor, amikor már az oltási igazolvánnyal rendelkezők mehetnek ide-oda?

Lehet erről már tudni valamit, hogy ezekkel az emberekkel mi lesz, rájuk mi fog vonatkozni? Nem sok szó esik erről.

Elképzelhető, hogy ők még akár évekig nem utazhatnak, nem mehetnek szórakozni önhibájukon kívül? Vagy lesz erre valami megoldás?


2021. febr. 12. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Ha azt vesszük alapul, hogy nyáron, amikor köztudott volt, hogy ha nem vigyázunk, rohadt világ lesz, és mégis boldog-boldogtalan mehetett szabadon a legfertőzöttebb területekre is, ebből kiindulva semmilyen drámai szigorra nem kell hosszú távon számítani.
2021. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van légitársaság (azt hiszem jelenleg a Quantas, de nem maradnak egyedül szerintem) amelyik már jelezte, hogy oltási igazolást fog kérni. Valószínűleg országok is fognak majd kérni a belépéshez.

Mi szeretnénk majd külföldön nyaralni, ha már lehetséges lesz.

Így arra számítok, hogy lesz hatása ennek az életünkre, ezért kérdezem.

2021. febr. 12. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

"akkor rá milyen szabályok fognak vonatkozni?"

nem mehet ki a lakásból nem vállalhat munkát nem lesz semmilyen joga, levegőt se vehet. Egy másik ember kommentjét másoltam be ide, nem az én véleményem de hátha érdekel.

2021. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Akkor majd lesz egy igazolásod, hogy te nem kaphatsz oltást és majd gyors/PCR tesztelgetnek. Szerintem ez is egy lehetőség.
2021. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!