Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokfájás, magas láz, lüktető...

Torokfájás, magas láz, lüktető fejfájás, hányás. Mitől lehet? Semmilyen gyógyszer nem segít. Orvoshoz nem bírok lemenni.

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pedig muszáj lesz
2010. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
azt szokták mondani, hogy egy torokfájás miatt tényleg nem érdemes menni dokihoz, de ha már láz van, akkor muszáj mert az bármi lehet. vírus, fertőzés, bármi más komoly betegség. és még a hányás is. vagy menj be a gyógyszertárba valamilyen antibiotikumért, vagy feküdj egész nap, vegyél be lázcsillapítót, egyél főtt krumplit, igyál sok cukormentes teát, és ha holnapra sem leszel jobban, nem fog lemenni a lázad sem, akkor mindenképp menj dokihoz, mert akár ki is száradhatsz. vagy ügyeletre menj el. a lényeg, hogy lásson téged doki, mert ezzel nem szabad játszani, mert ez elég komolyan hangzik. jobbulást neked és menj dokihoz!
2010. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj orvoshoz,ha nem akarod,h később a szövődmények miatt hetekig még bajod legyen!

(Én is úgy gondoltam,h torokfájás miatt nem pocsékolom az időmet az orvosnál,de mikor már 1 hete be volt gyulladva(a homeopátiás szerek ellenére is),és egyik reggel véres volt a vizeletem,pánikolva mentem el az orvoshoz...kiderült,h a torkom miatt volt!Vmi baktérium,amit ha nem kezelnek,rámegy a vesére :S azóta torokfájással is orvoshoz megyek)

2010. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
még jó, hogy a patikában nem adogatnak vény nélkül antibiotikumokat ;) ha meg vírusfertőzés, ami igen valószínű lévén láz és hányás is van, ezért még felesleges is beszedni az antibiotikumot...
2010. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan gyenge vagy, hogy nem tudsz lemenni az orvoshoz, akkor ki kell hívni. Ha a háziorvos valamiért nem jön ki, akkor 12 és 4 között akár az ügyeletet is. Ezekhez a tünetekhez feltétlenül sürgősen orvos kell!
2010. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kijött az orvos, azt mondta tüszős mandula gyulladás. Nővérem most ment le antibiotikumért. Köszönöm a válaszokat :)
2010. aug. 17. 17:11
 7/12 anonim válasza:
Nekem is az volt. Elmentem dokihoz, írt fel antibiotikumot. Pár nap múlva már nem voltam beteg. Rá egy hétre újra beteg lettem. Megint írt fel gyógyszert, kigyógyultam aztán harmadjára is beteg lettem. Megint doki, és megint kigyógyultam. Rá egy hétre megint jött a betegség csak akkor már fül-orr-gégészhez mentem. Elküldött vérvételre, és azt mondta ha 1 hónap múlva nem javul akkor ki kell venni a mandulám. Ezen a héten megyek vissza a dokihoz. Hátha nem kell kivenni.
2010. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jézus:| azért az kemény :o majd írd meg hogy mi lett a manduláiddal :)
2010. aug. 24. 09:23
 9/12 Crepkey válasza:
A tüszős mandula gyulladás mióta jár hányással? Érdekes diagnózis...
2010. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt a doki se tudta. De kétszer hánytam de akkor vagy 10 percig klotyón voltam. Bár az lehetett a kajától is, mert utólag kiderült hogy romlott volt.
2010. aug. 24. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!