Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Krónikus betegnek számítok?

Krónikus betegnek számítok?

Figyelt kérdés

Van egy elég masszív pollen allergiám amire immunterápiát csinálok (magánúton) illetve egy gyógyszert és orrspray-t is használok folyamatosan.

Ez jelent bármilyen előnyt a COVID oltás sorrendjét tekintve?

Egyáltalán kaphatok én oltást? Tudom, hogy allergiásoknak nem ajánlják, de úgy tudom csak azoknak akiknek volt már anafilaxiás rohama. Nekem ilyen nem volt és úgy tudom pollennél ez nem is szokott előfordulni.

A háziorvost természetesen nem tudom elérni, az allergológusomnak meg lövése sincs. Tudom, igen kicsi az esélye, hogy itt valaki naprakész lehet, de azért hátha. :)



2021. febr. 17. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagy krónikus beteg, még a magas vérnyomás sem számít most annak (eü.-s ismerősöm férje magas vérnyomásos, gyógyszert is szed rá, mégsem tudta elintézni a férjének, hogy beoltsák).

A másik kérdésre nem tudok válaszolni.

2021. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok, mint te. Nem számít krónikus betegségnek, ezzel nem kerülhetsz előre. Igen, kaphatsz oltást, ha majd rád kerül a sor. Ugyanúgy, mint mindenki mást, téged is meg fognak figyelni az oltás után egy ideig (vagyis ott kell maradnod a váróban kb. fél órát).
2021. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!