Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Inkább elkapnátok a covidot...

Inkább elkapnátok a covidot vagy beoltatnátok magatokat ellene a megfelelő immunitás megszerzéséért?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Elkapnám
Oltás
Egyéb vélemény (fejtsd ki lent)
22 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nyilván ez nem feltétlenül választás kérdésére, a kérdésem inkább elméleti síkú
2021. márc. 1. 16:46
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem szeretem az oltásokat, de még mindig jobb mint ha elkapnám. Nem is a betegség zavar, hanem a szövődményei.
2021. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2es megértem. Meg sajnos nem lehet tudni, kinél milyen tüneteket, szövődményeket okoz. Sok ismerősöm elkapta már, vannak, akiknél pici megfázásként jött ki, mások kórházba is kerültek miatt. Nagyon lutri, ez a baj vele sajnos.
2021. márc. 1. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Az oltás erősebb immunválaszt vált ki, továbbá veszélytelen, legalábbis a vírus veszélyességéhez nem mérhető kockázata van még fiatalok esetén is.


Értem én, hogy az embernek lehet véleménye, de aki inkább elkapná, az egyszerűen buta.

2021. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

1. nyugati oltás

2. önkéntes karantén (amennyire lehet)

99. keleti oltás

100. megfertőződés

2021. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Én már elkaptam egyszer, és rossz volt. Nem szeretném még egyszer. Ha sorra kerülök, beoltatom magamat.

(Amúgy elkapni a covidot amúgy sem jó stratégia az immunitás megszerzéséért. Valaki pár hét után már nem védett. Oltás után sokkal több antitest termelődik általában, úgyhogy valószínűleg tovább is véd.)

2021. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Hellmano ***** válasza:
71%
Szerintem ott a köztes verzió is, hogy el sem kapod meg be sem kell oltatnod magad.
2021. márc. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, és szerinted sosem kapnad el, ha nem oltatod be magad? Nem provokatív kérdés, érdekel, hogy mit gondolsz, van olyan aki egyszerűen nem tudja elkapni?
2021. márc. 1. 17:12
 9/12 Hellmano ***** válasza:
55%
Megmondom az őszintét, hogy igen erre gondoltam, hogy vannak emberek, akik soha nem kapják el és akkor minek oltassa be magát? Például anyukám elmúlt 60 éves, de ő soha nem volt náthás meg influenzás az élete alatt lázas se volt soha. Én meg kb. 15 éve voltam utoljára ilyen influenzás , amikor elkapott rendesen engem. Mellesleg a családunkban már mindenki volt közel pozitív koronás emberrel és egyikőnk sem kapta el. Húgom például több napon kersztül dolgozott a koronás kolléganőjével, mire kiderült, hogy az... egy kocsiban utaztak órákat egy légtérben dolgoztak stb. Szóval igen én erre értettem a dolgot, hogy vannak emberek, akik nem tudják elkapni.
2021. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
#4: Milyen alapon minősítesz másokat csak azért mert más a véleménye? Ja persze, te mindenkinél okosabb vagy és csak te tudod a tutit. Fő a szerénység.
2021. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!